reklamı kapat

POPÜLER

Equil JOT incelemesi

Equil JOT
GÜNCELLEMELER YOLDA
Akıllı kalem fikri gerçekten umut vadeden bir fikir. Cihazlar da oldukça kullanışlı. Equil JOT bu konuda hem tasarımı hem de anlık eşleştirme kabiliyeti ile oldukça başarılı. Ancak kullanım kolaylığı açısından halen geliştirilmesi gereken ufak ama önemli noktalar bulunuyor. Alıcının yerleştirilmesi, kalibrasyonunun yapılması, uygulamanın açılması ve hep açık tutulmak zorunda olması gibi süreçler, özellikle de kalemi kısa notlar almak için kullanmak istediğiniz zamanlarda oldukça zahmetli olabiliyor. Ancak uzun toplantı veya derslerde not tutma görevini başarıyla yerine getirebiliyor.

Mevcut sürümde kalem her kullanılmak istendiğinde tablet, telefon veya bilgisayarla yeniden eşleştirilmesi gerekiyor. Ayrıca şu an için sadece iOS ve Mac OS X işletim sistemlerine destek sunuluyor. Tabii ki bunların hiçbiri giderilemeyecek eksiler değil. Firmadan yapılan açıklamalarda, bir sonraki güncelleme ile kalemin otomatik eşleme özelliğine, el yazısı tanıma özelliğine ve çoklu görev desteğine kavuşacağı belirtiliyor. Ayrıca Android ve Windows desteğinin de yolda olduğu da firmanın duyuruları arasında yer alıyor.

Vadedilen iyileştirme ve yeni özelliklerin de eklenmesi ile Equil JOT’un, bahsedilen bu büyük güncelleme sonrasında “yazı ve çizim için kağıttan vazgeçmem” diyenlerin yanından ayıramayacağı bir araç olacağı kesin. Mevcut haliyle dahi yazdıklarımızın aynı anda ekranda, kendi el yazımızla görünmesi hem oldukça keyif verici bir deneyim hem de oldukça başarılı bir yedekleme çözümü oldu. Cihaz şu an için Türkiye’de satılmıyor. Amerika için satış fiyatı ise 150 dolar.