reklamı kapat

POPÜLER

game_of_thrones

Game of Thrones ejderhası nasıl yapılıyor?

Game of Thrones’un son sezonunun başlamasına sayılı günler kaldı. 14 Nisan’da 8.sezonuyla izleyicilerine veda edecek dizide Daenerys Targaryen’a ait ejderhalar tüm dikkati üstüne çekiyor. Game of Thrones dizisinde ejderhaların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız paylaşacağımız haber ilginizi çekecek. 

Game of Thrones dizisinde ejderhaların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Görsel efekt uzmanı Sven Martin, adım adım ejderhaların hazırlık sürecini paylaştı. Martin ayrıca dizinin sezonlarına göre ejderha tasarımlarında ne gibi değişiklikler yaptıklarını da söyledi. Entertainment Weekly’e açıklamada bulunan Sven Martin, ejderhaları yarasalardan ve kuşlardan ilham alarak tasarladıklarını belirtti. Ejderhaların gerçekçi görünmesi için ilk etapta iskelet, sonra da kas ve deri tasarımı yaptıklarını söyleyen Martin, ejderhaları tasarlarken ejderhaların açık ve cilt görünümü mat olarak tasarladıklarını ifade etti.

Martin, birinci sezonda gerçek bir şablon yarattıklarını da dile getirdi. Martin kertenkelelerden ilham aldıklarını ve dizinin 3.sezonunda ejderhaların öfkelendiklerini de söyledi. Martin son olarak ejderhaların her sezon yeni bir tasarımla izleyicilerin karşısına çıktığını da belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8.sezon kaç bölümden oluşuyor?

Sekizinci sezon, diğer sezonlardan farklı olarak 6 bölümden oluşuyor. Sezonun çekimlerine 23 Ekim 2017’de başlandığını ve Temmuz 2018’de bittiğini söyleyelim. Sezon, 14 Nisan 2019’da yayınlanmaya başlanacak. Senaryo, George R. R. Martin’in yayımlanacak olan Kış Rüzgarları ve Bahar Rüyası adlı romanlarından ve ek olarak yeni sahnelerden meydana geliyor.

Game of Thrones’un ardından yepyeni dönem başlıyor

8. sezon seriye bir nokta koyacak koymasına ancak bu evrendeki maceramız burada sonlanmıyor. Bildiğiniz gibi şimdilik The Long Night olarak anılan ancak adı hala kesinleştirilmemiş yeni dizinin çalışmaları devam ediyor. Başrolü Naomi Watts‘ın üstlendiği, Josh Whitehouse, Naomi Ackle, Denise Gough gibi isimlerin yer aldığı kadroya bu kez Miranda Richardson dahil oluyor. Dizinin ne zaman izleyicilerle buluşacağı ise henüz bilinmiyor.

İlgili video