reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Kit Harington

Game of Thrones finalindeki Jon Snow kararına Kit Harington’dan açıklama

Game of Thrones final yapmış olsa da oyuncuların yorumları gelmeye devam ediyor. Sıradaki isim tartışmalı finalin başrolü Kit Harington.

Game of Thrones finaliyle ilgili sular durulmak bilmiyor. THR‘ın Emmy adaylarıyla yaptığı yeni röportajla beraber tartışmalı dizinin yıldızlarından Kit Harington da finale dair düşüncelerin paylaştı. Hatırlamayanlar için kısaca hatırlatalım. Dizinin finalinde Jon Snow, zor bir karar alarak Daenerys’in “dönüştüğü kişiden” diyarı kurtarmak adına onun kalbine bir hançer saplamıştı. Drogon da Daenerys’in öldüğünü gördükten sonra Jon Snow’u öldürmeyerek “yanlışlıkla” Demir Taht’ı eritmişti. Bu detayın “yanlışlık” kısmına dair detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Final sezonunun senaryosunu ilk kez oyuncularla beraber yapılan toplantıda okuyan Harington, Jon Snow’un bu kararını açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinde Jon Snow’un sorumluluğu

Daenerys’in bıçaklanma sahnesini 3 hafta boyunca tekrar tekrar çektiklerini açıklayan Harington, Jon’un bu kararıyla ilgili şunları söylüyor:

Korkunç bir ikilemdi. ‘Aşkımı terk eder miyim?’ diye düşündüm. Jon ve Ygritte’in önceki sezonlarda yaşadığına benzer bir durumdu. Sevdiğin birine çoğunluğun iyiliği için ihanet etmek. Ama asıl sorunun kaynağı Daenerys’in Jon’u ailesiyle kendi arasında bir seçim yapmak zorunda bırakmasıydı. Jon günün sonunda durumu Daenerys ya da Sansa ve Arya olarak görmeye başladı ve kararını buna göre verdi. Kanına karşılık diğer kanını seçti. Kuzey’de beraber büyüdüklerini. Onun sadakati oraya aitti. O zaman bıçağı Daenerys’in kalbine soktu.

Her ne kadar Game of Thrones 8. sezonun ilerleyen zamanlarında Jon aslında Targaryen olduğunu, hatta resmi evlilik üzerine doğmuş resmi bir veliaht olduğunu öğrense de Stark kökleri daha ağır basmış gibi görünüyor. Ned ve Lyanna’nın hayalindeki “aile finali” ise bu tarz bir şey miydi emin değiliz tabii…

İlginizi çekebilir

Apple TV+’ın iki sezonuna 300 milyon dolar harcadığı dizi