reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Gelişmiş kameraya sahip yeni iPad Pro hakkında bilinen her şey

Teknoloji devi Apple‘ın yeni nesil iPad Pro modeli için birçok bilgi ortaya çıktı. İşte merak edilen tablet hakkında sızan her şey;

Yeni nesil iPad Pro modeli biliyorsunuz beklenmesine rağmen iPhone 11 ailesi ile birlikte lanse edilmedi. Birçok kişinin merak ettiği ürün, Bloomberg’in sağlam kaynaklara dayandırdığı haberine göre 2020’nin ilk çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak. Bu modelin en büyük yeniliği ise üçlü arka kamera sistemi olacak gibi görünüyor. Burada iki adet standart kamera (Geniş açı + ultra geniş açı olabilir) ile 3D ToF sensörünün bir araya geleceği aktarılıyor. Bilmeyenler için ToF (Time-Of-Flight) sensörü kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bu sensör ile yeni nesil modelin fotoğraftan çok AR yani artırılmış gerçeklik tarafına odaklanacağı aktarılıyor. 2020 iPhone modellerinin arkasına da ToF koyacağı bilinen firma, üç boyutlu derinlik algılama ve AR konusunda ciddi bir adıma hazırlanıyor. Tasarımının değişmesi beklenmeyen yeni tablet ailesi, daha çok donanımsal olarak daha iyi hale getirilecek gibi gibi görünüyor. İki farklı versiyon halinde gelecek yeni iPad Pro’ların merkezinde A13x Bionic işlemcinin yer alacağı iddia ediliyor. Bu işlemcinin performans konusunda sınırları zorlaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro merak uyandırıyor

Ancak tablette büyük bir devrim beklenmiyor. Bu arada firmadan 16 inç MacBook Pro modeli de bekleniyor. Uzun süredir gündemde olan dizüstünün bu hafta içerisinde tanıtılabileceği tahmin ediliyor. Bu arada Bloomberg’in kaynakları Apple AR gözlüğün çıkışını da netleştiriyor. Buna göre ürün daha önce de duyduğumuz gibi 2020 değil 2023 gibi satışa çıkıyor. Model üstünden 1.000’den fazla mühendisin çalıştığı aktarılıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER