reklamı kapat

POPÜLER

Mazda 3 Turbo

Güç, onu bekleyenler için gelir; karşınızda Mazda 3 Turbo

Japon otomotiv üreticisinin bir süredir üzerine çalıştığı Mazda 3 Turbo, üzerindeki perdeyi  kaldırdı. Gelin modelin detaylarına beraber bakalım.

Japon üreticiler için bir “hothatch” üretmek ayrı bir önem taşıyor. Hemen hemen her markanın güçlü birer hatchback üretme furyasına yeni bir Japon da katılıyor. Geçtiğimiz günlerde, Mazda’nın uzun bir süredir üzerine çalıştığını bildiğimiz  modeli Mazda 3 Turbo beklenen tanıtımını ilk olarak Meksika’da yapmıştı. Model hakkında Mazda ABD Youtube kanalında, “güç, onu bekleyenler için gelir” slogan ile bir teaser bile paylaşılmıştı. Ancak ilk tanıtım için neden Meksika’nın seçildiğine çoğu kişi anlam verememişti .Bugün ise modelin ABD versiyonu gözler önüne çıktı. Dilerseniz biraz da kaputunun altında neler sunulduğuna bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda 3 Turbo ses getirmiş durumda

Mazda 3 Turbo, beklendiği üzere Skyactiv-G Turbo adından bir motoru kullanıyor. 2.5 litre hacmine sahip bu motor . 230 bg güç ve 420 Nm torkluk güç değerlerine sahip. ABD versiyonu ise biraz daha güçlü olarak 250 bg güç ve 430Nm tork üretiyor. Bu değerlerin 95 oktan için sağlandığını da belirtmek gerek. Şanzıman kısmında ise bir manuel opsiyonunu görememek bizleri üzdü. Çünkü tek seçenek olarak 6 ileri otomatik bir şanzıman açıklandı. Mazda, maalesef performans verilerini henüz açıklamadı. Ancak AWD sistemi ile birlikte yakın rakibi Golf GTI’a kafa tutabileceği düşünülüyor. Görsel olarak ise daha büyük egzoz çıkışları, daha büyük jantlar ve siyah detaylar dışında çok da büyük bir fark söz konusu değil.

İlginizi çekebilir

Elektrikli MX-30