reklamı kapat

POPÜLER

Güçlenen tasarımı ve 2.0 litrelik yeni motor seçeneğiyle 2019 Chevrolet Camaro [Video]

Her geçen yıl Avrupa pazarı için biraz daha cazip hale gelen Chevrolet Camaro, 2019 model yılıyla birlikte küresel pazarlarda elini güçlendirecek yerinde değişimler elde etti.

Yeni yılla birlikte uzun bir süredir değişmesini beklediğimiz pek çok modelin yeni kozlarıyla oyuna dahil olacağına olan inancımız tamdı. Kısa süre önce yerel basında dedikodularını duymaya başladığımız 2019 Chevrolet Camaro, bu beklentilerimizi biraz geç olsa da bugünden itibaren karşılamak adına nihayet sahnedeki yerini aldı. Chevy’nin tasarım, teknoloji ve motor başlıkları altında yenilemeye gittiği ikonik modeli dış tarafında yapılan yenilikler ile gözle görülür bir fark ortaya koyuyor. Bir süredir 2.0 litrelik motorla da satıldığını bildiğimiz aracın giriş seviyelerine eklenen yeni seçenek ise özellikle Avrupalı kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekecek.

Tasarım – Donanım

Chevy tasarımcılarının 2019 model yılıyla birlikte getirdiği değişimleri incelemeye başladığımızda, ön bölümdeki ızgara ve ışıklandırma grubunun dominantlığı gözlerden kaçmıyor. Halihazırda sert olan karaktere, olumlu etki edecek şekilde dokunuşların yapıldığı araçta LED gündüz farlarının etkisi de göz ardı edilemez. Bunlara ek olarak hava kanalları üzerinde de büyümeye giden Chevrolet, aracı aeorodinamik olarak birazdaha rahatlatacak şekilde iyileştirme yapmayı tercih etmiş. Arka kısımda ise stop lambalarına yapılan LED değişiminin gece sürüşlerinde farklılık yaratacağına hiç şüphe yok. Burada son olarak 20 inç ebatında yeni jant seçenekleri ve renk seçeneklerinin eklendiğini de belirtmeden geçmeyelim.

2019 model yılıyla birlikte kabin içerisinde ise daha ufak değişimlerin yapıldığını söyleyebiliriz. Kokpitin merkezinde yer alan 8 inç‘lik (giriş seviyesinde 7 inç) ekranda yapılan grafiksel güncellemeler ve bağlanılabilirlik destekleriyle başlayan bu değişimler, yeni ambiyans aydınlatma renkleri, araç dahilinde sunulan kameranın artırılan kalitesi ve ön bölge çarpışma asistanı gibi parçalarda devam ediyor. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ise en hissedilir değişimin dışarıda olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Motor

RS, SS, ZL1 ve 1LE olmak üzere dörtç seçenekle yolda olan Camaro’ya 2019 model yılıyla birlikte Turbo 1LE adında yeni bir opsiyon geliyor. Kaputunun altında 2.0 litrelik turbo makinenin kullanılacağı bu model 275 beygir güç ve 400 Nm tork değerleriyle kullanıcılara sunulacak. Altı ileri manuel şanzımanla kombin edilerek, gelenekselci sürücüleri memnun edeceğini düşündüğümüz Turbo 1LE’nin 50/50 gibi ağırlık dağılımının olması da sürüş dinamikleriyle ilgili kağıt üzerinde umut vadedici bir tablo ortaya koymakta. Paylaşılan teknik veriler arasında bahsetmemiz gereken son parça ise, SS modelinde yer verilen sekiz silindirli makinenin artık 10 ileri otomatik şanzıman ile kombin edilecek olması. Fiyatlarıyla ilgili henüz herhangi bir bilginin paylaşılmadığı 2019 Chevrolet Camaro’nun satışlarına yıl sonuna doğru başlanacak.

Video