reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli

Hızlı ve Öfkeli serisinin değişen ismi

Beyaz perdenin aksiyon dolu serisi Hızlı ve Öfkeli dokuzuncu filme ulaştı. Onuncu filmle son bulacak olan bu seriye yeni bir isim verildiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi serinin geçtiği dünya giderek genişliyor. Fakat ana hikayenin çok yakında sonlanacağını biliyoruz. Yakında dokuzuncu filmi seyredeceğiz. Sonrasında onuncu filmin izleyici karşısına çıkıp ana hikayeyi sonlandıracağı uzun zamandır biliniyor. Ancak yaratılan yan hikayelelerle birlikte sevdiğimiz karakterlerin beyaz perde macerası devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Serinin yeni adı: Hızlı ve Öfkeli Efsanesi

Dallanıp budaklanan, giderek devasa bir evrene dönüşen bu dünya artık yeni bir isme kavuşuyor. Universal stüdyolarının dokuzuncu filmin tanıtım çalışmalarına baktığımızda bu evrene bir isim verildiği anlaşılıyor. Kullanılan orijinal isim The Fast Saga. Bunu Türkçeleşirmek gerekirse Hızlı & Öfkeli Efsanesi diyebiliriz. bu ismin ilham kaynağı Marvel Sinematik Evreni olabilir. Bildiğiniz gibi Avengers Endgame ve öncesinde seyrettiğimiz yapımlar Marvel tarafından Sonsuzluk Taşları Efsanesi olarak adlandırılmıştı. Şimdi Universal stüdyoları da seri için aynı yolu izliyor gibi görünüyor.

Elbette “saga” yani “efsane” tanımlaması sadece Marvel tarafından kullanılan bir tabir değil. Bunu şimdiye kadar pek çok farklı mecrada gördük. Fakat Universal stüdyoları genelde Marvel’a özenmesiyle biliniyor. Bu sebeple tahminlerimiz Hızlı ve Öfkeli için Marvel Sinematik Evreni benzeri bir isim arandığı yönünde oluyor.

İlginizi çekebilir

Hızlı ve Öfkeli’nin 9. filminden kısa video