reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30

Huawei’den dikkat çeken Mate 30 serisi başarısı

ABD ambargosunun büyük şekilde yaraladığı Huawei Mate 30 ailesi, buna rağmen çok iyi satış rakamlarına ulaştı. İşte son rakam;

Advertisement

Huawei Mate 30 ailesi için ambargo nedeniyle Google’dan Android lisansı alınamadı. Bu yüzden telefonlar Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması çalışmıyor. Ancak buna rağmen seri satmayı sürdürüyor. Bunun da arkasında Google uygulama ve servislerinin uzun süredir kullanılamadığı Çin pazarı yer alıyor. Milyarlık pazarda telefonlar dikkat çekmeye devam ediyor ve son sevkiyat rakamının 12 milyonu geride bıraktığı aktarılıyor. Yapılan hesaplamalara göre sadece aralık ayında 5 milyon sevk edilen telefonlar, firmanın maddi olarak yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Biliyorsunuz Huawei ailenin global satışını da genişletmeye çalışıyor. Örneğini 2020 Ocak ayında Mate 30 Pro’nun Türkiye satışı başlıyor. Firma Google servisleri ve uygulamaları olmadan riski bir bir adım içerisinde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride en çok elbette Huawei Mate 30 Pro dikkat çekiyor

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Bildiğiniz üzere şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka bir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video