reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei’den Samsung’a büyük gözdağı

Huawei’nin hızlı yükselişi tüm hızıyla sürüyor. Son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla yüksek satış rakamlarına ulaşan Huawei hakkında önemli bir araştırma raporu ortaya çıktı.

South China Morning Post gazetesinde yayınlanan habere göre, Huawei 2019’un ilk üç ayında 59 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. 2018 yılının ilk üç ayında 39 milyon akıllı telefon satan Huawei, yüzde 50 oranında bir artış sergiledi. 2018 yılının ilk çeyreğinde 52 milyon iPhone satışı gerçekleştiğini belirtmekte yarar var.

Paylaşılan rakamlara bakıldığında Huawei’nin akıllı telefon satışında atak gösterdiği görülüyor. Huawei’nin 2019’ yılında toplam 250 ila 260 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmesi bekleniyor. Güney Koreli Samsung’la sıkı bir yarışın içerisinde olan Huawei’nin bu rakamla Samsung’u koltuğundan itmesi zor görünüyor. Ancak Huawei’ye yakın kaynaklar 2020 yılında Huawei’in Samsung’u geçip akıllı telefon satışında birinci sıraya yerleşeceği konuşuluyor. Huawei dünya genelinde başarıya ulaşsa da Amerika pazarında yer alamaması şirket açısından büyük bir dezavantaj.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’ye Amerika’dan yasak

Bilindiği üzere dünyanın en büyük telefon üreticilerinden Huawei’nin bir süredir Amerikan hükümetiyle yıldızı barışmıyor. Amerika hükümetinin Çinli üreticilere karşı gündeme getirdikleri önlem politikasına ait yasa tasarısı ise Amerika Başkanı Donald Trump tarafından imzalanmıştı. İmzalanan yeni yasaya göre hükümet görevlilerinin Huawei’e ait cihaz ve teknolojileri kullanması yasaklanmıştı.

İlginizi çekebilir

P30 ailesi tanıtımı