reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için bir kötü haber daha [Güncellendi]

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için bir erteleme haberi daha geldi. Telefonun geleceği şimdilik karışık görünüyor.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz kötü bir ekran sorunuyla gündemde bulunuyor. Detaylarına ve firmanın resmi açıklamasına burada yer verdiğimiz bu durum, Samsung’un gelecek planlarını da bozuyor. Dün akşam Hong Kong ve Şangay merkezli tanıtımlarını ve bağlantılı etkinliklerini açıklanmayan bir tarihe erteleyen firma, şimdi benzer hamleyi Singapur ve İspanya için de gerçekleştirmiş durumda. Türkiye’de geçtiğimiz gün düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan telefonun, durumu belirsizliğini koruyor. 1.980 dolarlık telefonda görülen ekran sorunları için incelemelere başlayan firmanın, modelin satışını da erteleme ihtimali bulunuyor. Konu hakkında yapacağı yeni açıklamalar merakla beklenen Samsung, sektörün yeni dönemine başlangıcı biraz sancılı yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold sürpriz yarattı

Daha önce de paylaştığımız üzere; telefondaki ekran sorunu, şimdilik iki şekilde kendisini gösteriyor. İlk sorun ekran filmini çıkarma ile alakalı olduğu için büyük bir problem oluşturmuyor. Çünkü artık herkes bu filmin çıkartılmaması gerektiğini öğrenmiş durumda. Ayrıca Samsung da herkesin mutlaka göreceği bir uyarı kullanacağını belirtiyor. İkinci sorun ise ekrana giren tozlardan kaynaklanıyor gibi duruyor. İşte bunun mutlaka çıkış öncesi çözülmesi gerekiyor. Bu tozlar ekranda kötü çıkıntılar oluşturuyor. Bunun toz harici başka bir nedeni de olabilir deniyor.

Güncelleme: Samsung kısa süre önce bir açıklama yaptı ve telefonun genel çıkışının ertelendiğini belirtti. Normalde 26 Nisan tarihinde satışa çıkacak model, ekran sorunu nedeniyle Amerika dahil önümüzdeki aya kalmış durumda. Henüz yeni net satış tarihi hakkında bir açıklama bulunmuyor. Ancak mayıs ayının geçilmeyeceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Meizu’nun yakında tanıtılacak modeli 16s