reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’nin telefon üretiminde attığı önemli adım

Akıllı telefon tarafının dev ismi Huawei, son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler göz önüne alındığı zaman çok da sürpriz olmayan bir adım attı.

Huawei, Çin – Amerika arasındaki ticari savaşın bir kurbanı olarak somut deliller gösterilmeden Trump’ın kara listesine alındı. Bu yüzden artık Amerika merkezli şirketler ile iş yapamayan firma, Google’ın hamlesi ile Android lisansını da kaybetti. Ayrıca Amerika ile bağlantılı ARM gibi başka şirketlerle de sorunlar yaşayan firma, tüm bunlar ışığında yukarıda da dediğimiz gibi sürpriz olmayan bir hamle yaptı. Kaynaklara göre firma birçok telefon modelinin üretimi azalttı. Şimdilik hangi modellerin bu kapsamda olduğu açıklanmıyor ancak bu durum firmanın koyduğu en büyük hedefine bu yıl ulaşamayacağını gösteriyor. Biliyorsunuz Huawei Samsung’u geçerek “dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi” olmayı hedefliyor. Ancak üretimin düşürülmesi bu hedefi mümkün kılmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafından yapılan üretim azaltma hamlesinin arkasında tam olarak ne var?

Burada ilk olarak satışların düşmesi yer alıyor. Son olaylar nedeniyle tedirgin olan ve Huawei cihaz almak istemeyenlerin sayısı artıyor. Aslında mevcut cihazlarda sorun bulunmuyor ancak yine de kişiler gelişmelerden olumsuz etkileniyor. Üretimin azaltılmasındaki ikinci neden ise parça tasarrufu yapmak olabileceği tahmin ediliyor. Gelecekte sorun yaşamamak için büyük bir stok hazırlayan firma, bunu hemen bitirmek istemiyor olabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli