reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei oyun telefonu

Nubia Red Magic

Huawei oyun telefonu

Xiaomi Black Shark

Huawei oyun telefonu

Razer Phone

Huawei oyun telefonu

Asus ROG Phone

Huawei’nin büyük sürpriz yaratan “oyun telefonu” için hazır olun

Akıllı telefon dünyasında ilginç bir “oyun telefonu” furyası başladı. Razer Phone’un açtığı kapıdan birçok firma geçmişken, sürece son dönemin en önemli ismi Huawei de dahil olacak gibi görünüyor.

Advertisement

Kısa süre önce bir açıklama yapan şirket yetkilisi Jim Xu‘ya göre Huawei marka oyun telefonu yolda. Şu an geliştirme aşamasında olduğu belirtilen telefon, yılın ikinci yarısında görücüye çıkartılacak deniyor. GPU Turbo teknolojisine sahip olması dışında bir detayın yer almadığı model, mevcut en güçlü donanımlar üzerine kurulacak gibi görünüyor. Rakiplerinden farklı olarak Snapdragon değil Kirin işlemci kullanacak denilen telefon, birçok sağlam seçeneğin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu açıdan da modelin kesinlikle çok iddialı detaylar taşıması gerekiyor. Bunu sunacak güç de şirketin elinde sonuna kadar bulunuyor. Özellikle detaylarına burada değindiğimiz Kirin 1020 işlemci çok büyük merak uyandırıyor. Ayrıca Kirin 980 de masada bulunuyor. Oyun telefonun bu donanımlardan güç alma ihtimali, bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun odaklı Huawei telefonun rakiplerine kısaca bakarsak

Dediğimiz gibi karşımıza ilk olarak Razer Phone çıkıyor. Bu alanı başlatan telefon, halen çok iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Alanda Çin merkezli devi isin Xiaomi “Black Shark” ile yer alıyor. Gerçekten dikkat çeken özelliklere sahip bu modele ek olarak bir de Asus ROG Phone bulunuyor. Alanın en yeni modellerinden olan telefon, dünyanın en güçlü Snapdragon 845 işlemcisiyle fark yaratıyor. Pazarın bir diğer oyuncusu ise ZTE’nin arkasında yer aldığı Nubia Red Magic. Özellikle tasarımıyla fark yaratan model, dikkat çekmeyi başarıyor.

İlgili Video

Oyun telefonlarının en güçlüsü