reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

Eski baş yazardan The Walking Dead itirafı

Son zamanlarda yaşadığı düşüşle adından söz ettiren The Walking Dead‘in baş yazarı değişti. Scott M. Gimple yerini Angela Kang‘e bıraktı. Bu değişimin ardından eski baş yazardan şaşırtan bir itiraf geldi.

The Walking Dead dizisini ve çizgi romanını takip edenler ikisinin birbirine paralel şekilde ilerlemediğini biliyor. Aksine dizi orijinal hikayeyi sadece bir ilham kaynağı olarak kullanıyor. Karakterler ve olaylar farklı şekilde ele alınıyor. Şimdiye kadar bunun sebebinin senarist tercihi olduğu zannediliyordu. Scott M. Gimple’ın sözlerine bakılırsa bunun sebebi çizgi romanın yaratıcısı Robert Kirkman. Gimple önceki senelerde yaşadıklarını şu sözlerle özetliyor:

“The Walking Dead’e ilk başladığımda Robert Kirkman ile çok tartıştık. Ben çizgi romanda gördüklerimi ekrana yansıtmak istiyordum. O tüm bunları aştığı için bir şeyleri değiştirmek ortaya yeni bir şey çıkartmak istiyordu. Yoksa ben de çizgi romandaki anları televizyona taşımak isteyenlerdendim. Tüm o anlara fazlasıyla hakimdim. Bir eserin hayranı olunca onu olabildiğince aslına yakın şekilde ele almak istiyorsunuz. Kimi zaman da benim gibi çizgi roman hayranlarını şaşırtabilmek için varolan hikayeleri başka olaylara karıştırmak gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısacası The Walking Dead‘in dizisinin orijinal hikayeyle uyuşmama nedeni çizgi romanın yaratıcısı. Doğrusu insan tam tersinin olmasını bekliyor fakat Robert Kirkman farklı bir hikaye anlatmak istemiş gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon fragmanı