reklamı kapat

POPÜLER

Bentley_Continental_GT_Convertible

İhtişam ve güç bir arada: Yeni Bentley Continental GT Convertible

Bentley, yeni otomobiliyle otomobil dünyasının dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Bentley Continental GT Convertible, üçüncü nesliyle karşımıza çıkıyor.

Tavan açıkken de kapalıyken de ayrı bir güzelliği yansıtan GT Convertible’ın adaleli, heykelsi çizgileri, akıcı ve zarif dış tasarımına vurgu yapıyor. GT Convertible, 626 beygir gücündeki W12 motoru, sekiz ileri çift kavramalı şanzımanı ve en son şasi teknolojileriyle güçlü ve hassas bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu eşsiz Grand Tourer, 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 3,8 saniyede ulaşıyor ve azami saatte 333 kilometre hız yapabiliyor.

Yeni tasarlanan ve önceki nesil modele göre daha sıcak ve sade olan boyun ısıtıcı, ısıtmalı Konfor Koltuklarına kusursuz bir şekilde entegre olup, ayarlanabilir elektrikli koltuk başlıkları etrafındaki verimliliği ve hava akımını optimize ediyor. Yeni boyun ısıtıcının dikkat çeken tasarım ayrıntısı, olukların tamamını kaplayan ve Bentley’nin meşhur ‘boğa gözü’ menfezlerini hatırlatan krom merkez kanatçık. Isıtmalı direksiyon, koltuk ısıtıcıları ve yeni ısıtmalı dirsekliklerle beraber bu sofistike konfor unsurları tüm koşullarda lüks bir sürüş deneyimi yaratıyor.

Yeni Continental GT Convertible aynı zamanda Bentley’nin teknoloji kullanımındaki büyük evrimi de gözler önüne seriyor. Getirilen yenilikler arasında gelişmiş, tamamen dijital, sürücüye odaklı bir araç paneli ile sürücüye yönelik Bentley Döner Ekran yer alıyor. Ön konsolda üç taraflı bir ünite içinde yer alan 12.3 inçlik etkileyici bir dokunmatik ekran bulunuyor. Ünite, saf kaplamanın içinde dönerek ortaya ya bir dokunmatik ekran ya da üç zarif analog kadran çıkartıyor. Bu, müşterilere istediklerinde dijital detoks yapma fırsatı tanıyor.

üçüncü nesil Continental GT Convertible atalarının zarafetini ve stilini koruyor. Daha heykelimsi bir yapıyla daha net şekillendirilen yeni gövde ve malzemeler bir araya gelerek tavanı açıkken de kapalıyken de güzel bir otomobil yaratıyor. Continental GT Convertible’ın aydınlatmaları en son LED Matrix teknolojisini kullanıyor olmakla birlikte, aydınlatmada asıl fark yaratan farların tasarımı.

Convertible müşterileri aralarında Beluga, Oniks ve Portofino’nun da bulunduğu 17 renk arasından seçim yapabiliyor. Tercihe bağlı olarak renk çeşitleri genişletilebiliyor. Bentley müşterileri aynı zamanda dilerlerse kişiye özel renk eşlemesi opsiyonunu da kullanabiliyor. Bunlar yedi dış tavan rengiyle uyumlu hale getirilebiliyor.

El yapımı lüks kabin

Yeni Continental GT Convertible’ın mükemmel kabini Bentley’nin doğal malzemelerin kullanımındaki rakipsiz ustalığını gözler önüne seriyor ve zarif tavan indirildiğinde ortaya çıkıyor. Kabin; en yüksek kalitede derilerden Koa ve Koyu Fiddleback Okaliptüs gibi sürdürülebilir kaplamalara kadar ustalık ve zanaatkarlık açısından gerçek bir zafer niteliğinde. Her otomobilde 10 m2 ahşap kullanılarak benzersiz bir çift kaplama sunuluyor. Müşteriler aynı zamanda cilalanmış ahşap direksiyon seçeneğine de sahip.

Pirelli imzalı lastikler fark yaratıyor

Bentley’e takılan P Zero lastikler aynı zamanda Pirelli’nin Gürültü Kesme Sistemine sahip olduğu için kabine gelen yol sesi azalıyor. Aynı zamanda son P Zero lastiklerde dönme rezistansı daha iyi olduğundan friksiyon kontrolden taviz verilmeksizin azalıyor. Sonuç olarak hem ıslak hem de kuru yol üstündeki kontrol daha iyileşmiş oluyor ve yolda kayma ihtimali gözle görülür biçimde azalıyor.

Video

Dünyanın en hızlı SUV modeli unvanı el değiştirdi