reklamı kapat

POPÜLER

İlgi İngilizleri şok etti; 2019 Suzuki Jimny için ön sipariş alımı durdu

Uzun bir süredir 2019 Suzuki Jimny için bekleyen İngiliz sürücüler, yoğun talebin ardından iptal edilen siparişlerinden ötürü beklemeye devam edecek gibi görünüyor.

Geride bıraktığımız gün hayati bir hata ile gündeme gelen 2019 Suzuki Jimny için, Japonya’daki genel merkezin teyakkuzda olduğunu biliyoruz. Los Angeles’ta gazeteciler tarafından gerçekleştirilen yılın otomobili testlerinde otonom acil frenleme özelliğinde çok ciddi bir açık keşfedilen Jimny için, geliştirme ekibinde yer alan mühendislerin görevlendirildiği bu hatayla ilgili net en net cevabı önümüzdeki günlerde almayı bekliyoruz. Madalyonun diğer yüzünde ise, tıpkı ilk tanıtım gününde bahsettiğimiz gibi rekor bir ilginin varlığı söz konusu. Markanın İngiltere ayağından gelen bilgilere göre yeni Jimny’e inanılmaz bie ilgi gösteren İngilizleri, satış noktalarına gittiklerinde artık kötü bir sürpriz bekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bekleme süresi şaşırtıyor

Kaynaklardan gelen bilgilere baktığımız zaman, Suzuki’nin ilk aşamada İngiltere’ye 1.200 adet Jimny gönderdiğini görüyoruz. Bu sayının kısa sürede tükenmesiyle birlikte tekrar depozito şartıyla sipariş sürecini başlayan yerel satış dükkanları, karşılaştıkları inanılmaz ilgilinin ardından çaresiz duruma düşmüş gibi görünüyor. Bu taleplerin İngiltere departmanına iletilmesinin ardındansa bazı kullanıcılara depozitolarının iade edildiğine ve sipariş sürecinin bir süreliğine durdurulduğu da karşımıza çıkan detaylar arasında. Şimdiden bile sipariş listesindeki kişilere 1 yıl gibi bir bekleme süresinin verilmiş olması da, ilginç noktalar arasında yer alıyor. Bu ilginin ardından Suzuki’nin üretim kapasitesinden genişlemeye gidip gitmeyeceğine dair de bir beklentinin oluştuğunu da söylemeden geçmeyelim.

İlgili video

2019 Suzuki Jimny