reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan kullanıcıları sevindirecek yeni hamle

Instagram şimdiye kadar kullanıcılarının hesaplarını kapatma işlemini bildirim vermeden yapıyordu. Yeni gizlilik politikasıyla bu özelliği değiştiriyor.

Facebook’a bağlı şirketler arasında yer alan Instagram, yukarıda da dediğimiz gibi önceden haber vermeksizin hesapları devre dışı bırakıyordu. Ve buna bağlı olarak da birçok kişinin hesabı kapatıldı. Şirket şimdi politikalarında değişikliğe giderek kullanıcıların hesaplarını kapatmadan önce uyarmaya başlayacak. Şirket, çıplaklık, pornografi, zorbalık, taciz, nefret söylemi, uyuşturucu satışları ve terörle ilgili topluluk kurallarını ihlal etme riski bulunan kullanıcılarının hesaplarını kapatmadan önce bir uygulama içi bildirim gönderecek. Kullanıcılar Yardım Merkezi’ne bakmak zorunda kalmadan, silinen içeriğe ve devre dışı bırakılmış hesaplara uygulama içinden itiraz etme şansı bulacaklar. İtiraz etmeyi kolaylaştıran bu uygulama sayesinde hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız bunu kolaylıkla bildirebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram daha güvenli ve destekleyici olmayı hedefliyor

Şirket birden fazla içerikte kural ihlali yapılan hesapların gönderilerini silmenin yanında aynı hesaplar gizlilik politikasını ihlal etmeye devam ederse “belirli bir süre içinde ihlal edilen hesapları kaldıracağını” söylüyor.

Geçen hafta, platform yapay zeka destekli bir atılım gerçekleştirmişti. Sosyal medya üzerinden gerçekleşen zorbalığı önlemek adına yorumların kontrolünü kullanıcılara veren popüler servis, yeni hamlesiyle popüler içerik paylaşma platformunu daha “güvenli ve destekleyici bir yer” olarak tutmayı amaçlıyor.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”