reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Live Rooms kullanıma çıktı; işte bilinmesi gerekenler

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, pandemi döneminde mantıklı Live Rooms isimli güzel bir özelliği kullanıma çıkardı.

Instagram Live Rooms, uygulama içerisinde aynı anda dört kişinin canlı yayın yapmasına imkan tanıyan bir özellik olarak kullanımda. Canlı yayın sürecini kişi / katılımcı açısından artırarak güzel bir adım atan firma, özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için aktif olacağını aktarıyor. Dört kişiyle beraber müzisyenlerin ortak içerik üretmesi veya grup eğitimler gibi birçok yayın tarzı için etkili altyapı kuran firma, süreci gerçekten oldukça kullanışlı bir tasarımda kişilere sunuyor. Dört kişili Live Rooms yayınlarını elbette başkaları da izleyebiliyor ve yorum yaparak yayınlara katılabiliyor. Bu da etkileşimi yüksek yayınlar anlamına geliyor.

Instagram kısa süre önce TikTok odaklı bir Reels ayarlaması yaptı

Instagram, TikTok‘tan alınan video özelliği Reels ile çok fazla öne çıkamıyor. Halen bilmeyenler için Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. Bu özellik hakkında geçtiğimiz ay bir açıklama yapan şirketin CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etmişti.

Mosseri ayrıca “Reels, şu an henüz güçlü ve yenilikçi komedi unsurlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede değil” açıklamasında bulunmuştu. İşte bunun üstüne firmadan bir adım geldi. Bu adım ile artık uygulama içerisinde TikTok’tan gelen Reels videoları öne çıkarılmayacak. Bu konuda algoritmasını değiştiren şirket, Reels’lerin direkt olarak TikTok gelmesini istemiyor. Yeni dönemde artık sadece orijinal Reels’ler öne çıkacak ve firma bu sayede Reels’lerin platform içerisindeki kullanımını artırmaya çalışacak. Bunun nasıl sonuçlanacağını ise elbette zaman gösterecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept