reklamı kapat

POPÜLER

AIPortraits

İnternetin yeni eğlencesi: Fotoğraflarınızı rönesans tablosuna dönüştüren site [Dene]

Yapay zeka destekli bu çok eğlenceli yeni internet sitesi AIPortraits sayesinde fotoğrafınız bir anda 16. yüzyılda bir yağlı boya tablosuna dönüşüyor.

Son dönemde herkes yaşlandırma uygulaması ve cinsiyet değiştirme filtrelerini kullanmaya başladı. Yaşlanmış hallerini internet üzerinden paylaşan kullanıcılar sayesinde bu filtrelerin uygulamaları da milyonlarca kez indirildi. Şimdi ise yeni bir fotoğraf dönüştürme sistemi ile karşınızdayız. Bu sefer işler biraz daha karmaşık ve farklı hale geliyor. Zira AIPortraits, internet üzerinden kullanılabilen yapısıyla yüklediğiniz fotoğrafınızı bir anda Leonardo da Vinci tablosundan fırlamış hale getirebiliyor. Sizi “başka bir dönemde yaşasaydım nasıl görünürdüm?” sorusunun cevabını veren fotoğraf sistemi, gerçekten oldukça eğlenceli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AIPortraits internet sitesi sizi yüzyıllar önceye götürüyor

fotoğraf uygulaması

AIPortraits internet uygulaması yapay zeka destekli bir algoritmaya dayanıyor. Yüklenilen fotoğraflardaki detayları çok kısa sürede tanımlayan bu algoritma sayesinde gerçekçi yağlı boya portrelere ulaşıyorsunuz. Bu portreleri oluşturmak için ekip 45 bin klasik portre ile eğitilmiş bir algoritma kullanıyor. Rembrandt’tan Titian’a, Van Gogh’tan birçok sanatçıyı kapsayan yelpazede benzersiz tablolar oluşturuluyor. Önceki yapay zeka yöntemlerinden farklı olarak, buradaki algoritma sadece yüzünüzü yeni bir tarzda boyama prensibine dayanmıyor. Bunun yerine, sıfırdan yeni özellikler üretmek için üretken bir rakip ağ (GAN) olarak bilinen sistemi kullanıyor. Ayrıca uygulamaya yüklenen fotoğraflar veri tabanına kaydedilmediği için diğer fotoğraf uygulamalarına kıyasla daha güvenilir bir yapı sunuluyor.

Fotoğrafınızın veri tabanına kaydedilmediğinin en iyi örneği ise kendinize ait farklı fotoğraflar yüklediğinizde size farklı sonuçlar çıkarması olacak. Kullanıcıların ilgisiyle karşılaşan bu yeni fotoğraf uygulaması ilerleyen günlerde diğer uygulamalar gibi oldukça popüler olacak gibi duruyor. Zira şimdiden kullanıcıların yeni eğlencesi haline gelmiş durumda. Siteye aiportraits.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”