reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro incelemesi

ıpad pro2

DAHA ZENGİN KULLANICI DENEYİMİ

Yeni güçlü tablet, önceki modellerin yanına yaklaşamayacağı onlarca özelliğe sahip. Bunlardan biri de hoparlörler. iPad Pro üzerinde stereo ses veren dört adet hoparlör bulunuyor. iPad Air’e göre üç kat daha akustik ses çıkışına sahip olan tablet, frekans ve ses değerlerini tutuşunuza göre otomatik olarak ayarlıyor. Bu sayede nasıl tutarsanız tutun kaliteli, çevresel ses alıyorsunuz. Her bir hoparlör sesi ayrı ayrı işleyip bas frekanslarla birlikte yayınlarken, üstteki hoparlörler yüksek frekanslı sesleri yayınlıyor. Tableti yatay veya dikey tuttuğunuzda hoparlörlerin görev dağılımı otomatik olarak yapılıyor. Yeni model telefon ve tabletlerde sunulan Touch ID parmak izi okuyucusu da iPad Pro üzerinde standart. Geliştirilen bileşen parmak hızını çok daha hızlı algılayıp bekleme süresini oldukça kısaltıyor.

Diğer tüm bileşenler standart olmasına rağmen iPad Pro yeni iPhone modellerinde sunulan 3D Touch özelliğine sahip değil. Sebebi nedir bilemiyoruz fakat sonraki modellerde sunulması muhtemel. iOS işletim sisteminin kullanımını köklü bir şekilde değiştiren 3D Touch özelliği bu kadar güçlü bir tablette bulunmalıydı diye düşünüyoruz.

Bu kadar büyük bir tabletle fotoğraf ve video çekmenin ne kadar mantıklı bir hareket olacağı meçhul fakat yeterli alan olduğundan Apple kameralar konusunda cimri davranmamış. Her iki kamera da iPad Air 2’de sunulan kameralarla bire bir aynı. Arkadaki iSight kamera 8 megapiksel çözünürlük sunuyor. Beş elementli lens yapısı gerçekten çok başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 30 kare/sn değerinde 1080p ve 120 kare/sn değerinde 720p video kaydı yapabiliyorsunuz. Öndeki FaceTime HD kamera ise 1,2 megapiksel çözünürlüğe sahip. 30 kare/sn değerinde 720p video kaydı yapabiliyor. Kameraları yeni iPhone modellerinden zayıf olsa da algılayıcılar bakımından oldukça güçlü. Ortam ışığı algılayıcısının yanı sıra yeni eklenen barometre sayesinde hava basıncını ve bunu deniz seviyesiyle kıyaslayarak rakım verilerini ölçebiliyor.