reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Apple

iPhone 11 ailesinin önemli detayları ve ilginç kamera özelliği ortaya çıktı

Apple‘ın eylül ayında gelecek yeni iPhone modelleri iPhone 11, 11 Max ve 11 R, güzel duran bir kamera özelliğiyle yolda bulunuyor.

2019 iPhone ailesi yukarıda da dediğimiz gibi üç farklı modelden oluşuyor. Şimdiye kadar sızanlar üzerinden çok merak uyandırmayan iPhone 11, 11 Max ve 11 R, yeni bilgiler ile gündeme geldi. Cihazları görme şansı elde eden kaynağa göre modellerin ortaklıkta dolanan tasarımları gerçeği yansıtıyor. Yani arkasındaki büyük bir kamera modülü haricinde 2018 modelleriyle aynı tasarımda üç cihaz geliyor. Ortak olarak güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan sadece 11 ve 11 Max’te OLED ekran yer aldığı belirtiliyor. Yani daha önce söylendiği gibi 11 R’da OLED değil LCD ekran yer alıyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı bir kez daha dile getiriliyor. 11 ve 11 Max’in arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan firma, burada ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarının hayatına sokuyor. 11 R haricinde yeni bir Taptic Engine titreşim altyapısını kullanacak telefonlar, USB-C değil Lightning portuyla yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, 11 Max ve 11 R devrimsel cihazlar değil

Gelelim başlıkta bahsettiğimiz güzel duran kamera özelliğine. Kaynaklara göre telefonlarda bir Smart Frame özelliği olacak. Sadece bu modellere özel olduğu tahmin edilen bu özellik, fotoğraf ve video çekimlerini normalden daha geniş yapacak ve böylece kişilere çekim sonrasında daha geniş kadraj ayar imkanı tanıyacak. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, yine 2018’dekiler gibi yüksek seviyede fiyatlandırılacak.

İlginizi Çekebilir

Parçalarına ayrılan Xiaomi Mi A3