reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone S 2

“iPhone SE 2” modelini hayal eden konsept video [İzle]

Apple‘ın halen satışta olan ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE, bildiğiniz gibi uzun zamandır yenilemiyor. Bu telefona talep yüksek olduğu için satışına devam eden şirket, bazı duyumlara göre yeni sürüm üzerinde çalışıyor. Yeni bir konsept ise olası bir iPhone SE 2‘nin tasarımını gözler önüne seriyor.

iPhone X‘dan ilham alınarak Concept Creator tarafından hazırlanan video, Apple‘ın en kompakt modeline erken bir bakış arttırıyor. Mevcut iPhone SE‘nin çerçevesiz halini gözler önüne seren iPhone SE 2 konsepti, dillerden düşmeyen ekran çıkıntısını da bünyesinde barındırıyor. Bu çıkıntıda Face ID’ye güç veren TrueDepth kamerasının yer alacağı söylenirken, telefon cam arka tarafıyla kablosuz şarj konusunu da gündeme alıyor. Arkasında tek bir kameranın yer aldığı konsept model, fiziksel bir home butonuna ve bağlantılı olarak Touch ID parmak izi okuma sistemine sahip değil. 3.5mm kulaklık girişini de taşımayan SE 2, bu haliyle satışa çıksa dikkatleri üzerine çekebilir gibi görünüyor.

Apple iPhone S 2

iPhone SE teknik olarak halen oldukça güçlü bir model

Hali hazırda 2.149 TL’ye satılan telefon, A9 işlemcisiyle iOS 11 işletim sisteminin altında fazlasıyla iyi şekilde kalkabiliyor. Yani herhangi bir yavaşlama sorunu bulunmayan SE, 4 inç ekranında 1136×640 piksel çözünürlük sunuyor. M9 yardımcı işlemcisine sahip telefon, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebiliyor. 32 GB ve 128 GB depolama seçenekleri bulunan akıllı telefon, dört farklı renk seçeneğiyle elde edilebiliyor.

Video