reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iphone xs max

iPhone X ile tarih olan özellik iPhone XS Max ile geri geldi

Apple, büyük ekranlı akıllı telefon akımına 2014 yılında iPhone 6 Plus’la katıldı. Bu sayede oyunda söz sahibi olma hakkı kazanan firma, o seneden sonra her amiral gemisinin bir büyük ekranlı modelini yapmaya devam ediyor.

Bu sene çıkan iPhone XS’in daha büyük ekranlı modeli iPhone XS Max için de aynı durum geçerli. Büyük ekranlı telefonlara karşı kullanıcılardan ise farklı yorumlar geliyor. Genellikle internette paylaşılan bu yorumlarda ekranların büyümesi bazı kesim tarafından hoş karşılanıyor. Hem ekranda daha fazla içerik görebildiklerini söyleyen kullanıcılar ekran boyu büyüdükçe telefonun imajının da güzelleştiğini düşünüyor. Diğer taraftan bazı kesimse ekran boyutunun daha fazla büyümesini istemediklerini çünkü cep telefonlarının amaçlarından sapabileceğini ifade ediyor. Karmaşık yorumlar her yeni modelle birlikte gelmeye devam ederken Apple, iPhone X’la kaldırdığı bir ekran ayarı özelliğini iPhone XS Max ile geri getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iphone xs max

Yeni seriden sadece iPhone XS Max’te var

6,5 inçlik bir ölçüye sahip olan iPhone XS Max cihazının ekranın büyüklüğü Apple’ın da dikkatini çekmiş olacak ki Apple, telefonun “Ekran ve Parlaklık” ayarlarında bulunan “Ekran Büyütme” özelliğini geri getirdi. Yalnız iPhone X’la giden bu bu özelliğin yeni aileden sadece iPhone XS Max için kullanılabilir olduğunu belirtmekte fayda var. Bu özellik, ekrandaki –yalnızca metin değil– resim ve uygulama simgeleri dahil her içeriği büyütülmüş şekilde görmelerine imkan sağlıyor. Özelliğin karşılaştırmasına yukarıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple’dan ilginç iPhone Xs Max reklamı; “sevdiğin her şey daha da büyüdü”