reklamı kapat

POPÜLER

John Wick 3

John Wick 3 filminin Alman Kurtlarının performans sırrı

John Wick 3, kesintisiz aksiyonunu izleyicilerle buluşturdu. Filmin başarılı aktörleri arasında iki adet Alman Kurdu bulunuyordu.

Aksiyonun her türlüsüne doyduğumuz John Wick 3, başarılı vizyon dönemine devam ediyor. Keyifli bir deneyimi bizlerle buluşturan yapım John Wick’in geçmişine de göz atmanın yanı sıra bizi yeni karakterlerle de bir araya getirdi. Onlardan biri de Halle Berry tarafından canlandırılan Sofia‘ydı. İki Alman Kurdu ile aksiyona dahil olan Sofia’nın aksiyon sahneleri ise en dikkat çekici anlardan birini oluşturuyordu. Halle Berry’nin Alman kurtlarıyla performansı beğeni toplarken, kurtların performansı da etkileyici detaylar arasında yerini aldı. Yönetmen Chad Stahelski, tüm bu karmaşa içinde başarılı performans sergilemeyi başaran kurtların hikayesini ise izleyicilerle paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick 3 öncesi ağır eğitim

Chad Stahelski’nin açıklaması şu şekilde: “Hayvanlarla olan sahnelerin hemen hepsinde eğitmenler ya kameranın hemen arkasındaydı ya da kadrajın hemen yanındaydı. Böylece hayvanları kontrol edebiliyor ve doğrudan müdahale edebiliyorlardı. Ancak kamera önü bir eğitmene de ihtiyacımız vardı, başka türlü yapamazdık. Bu yüzden Halle Berry her gün iki ile üç saat arası köpek eğitimi dersi aldı. Böylece onlara koçluk yapıp emirler vermeyi başardı. Ekranda gördüğünüzde Halle gerçekten de köpeklere emirler veriyordu. Bu ciddi anlamda zaman aldı. ‘Film köpeği’ diye bir köpek yok. Bir köpek alırsın ve onu sıfırdan eğitirsin. Biz de askeri köpek eğitiminin nasıl yapıldığına ilişkin notlar aldık. SWAT ekipleri ve bomba imha ekiplerinin köpeklerini nasıl eğittiği üzerine… Bu yöntemleri aldık ve uyguladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmde gerçekten de Halle Berry sahnelerinin ne kadar kontrollü olduğu görünüyor. Eğitilmiş köpekler sahnede aksiyonun dozunu artırırken, harcanan emek de karşılığını vermiş gibi görünüyor.

John Wick 3 aksiyonun dozunu artırsa da hikayenin burada bitmediğini hatırlatalım. John Wick 4 müjdesini de geçmişte veren Chad Stahelski, 21 Mayıs 2021‘de filmin yayınlanacağını açıkladı.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı