reklamı kapat

POPÜLER

LG X110 Netbook

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

TASARIM HARİKASI
Artıları her ne kadar fazla olsa da, kapasitelerinin boyutlarını, boyutlarının da ağırlıklarını artırdığı dizüstü bilgisayarların yanında oldukça hafif ve minik duran netbook’lar, zarif tasarımları sayesinde gün geçtikçe bu sektörde edindikleri yeri daha da genişletiyorlar. Bu genişlemeye etki eden son ürünlerden olan X110 da, eminiz ki kullanıcılar tarafından beğenilecek ve bir ‘tasarım harikası’ olarak nitelendirilecektir. Zira parlak piyano siyahı renkli dış yüzeyi ve mat piyano beyazı iç yüzeyinin ortaya koyduğu görüntü gerçekten oldukça şık. Ek olarak ürünün siyah dışında pembe ve beyaz renkleri de mevcut. Bu şık yapıya uygun, 10 inçlik mat bir WSVGA LED LCD ekrana sahip olan X110’un tuş takımı, hem dizilişi, hem de verdiği iyi temas hissiyle şık tasarımı tamamlayarak, aynı zamanda kullanıcıya kullanım rahatlığı sağlıyor. Tuş takımının hemen altında yer alan minik touchpad’in görünümü de oldukça zarif. Ancak yüzeyinin biraz daha kaygan olması, iyi bir kullanım konforu sunabilirdi.

GENİŞ DİSK ALANI
Windows XP işletim sistemiyle gelen X110, 1,60 GHz Intel Atom işlemcisine sahip. Üzerinde 1024×768’e kadar ekran çözünürlüğünü destekleyen Intel GMA ekran kartı taşıyan X110’da 1 GB belleğe yer verilmiş. Sunduğu başarılı konfigürasyonunu 160 GB gibi ‘devasa’ boyutta bir sabit diskle pekiştiren X110, tasarımda olduğu kadar performans anlamında da rakiplerinden ayrı bir yere konmayı hak ediyor. Her ne kadar bir Flash disk veya SSD kullanmayan netbook’ların dayanıklılık konusunda bir iki basamak gerilediği bir gerçekse de, 160 GB büyüklüğündeki alan bu ayrıntıyı görmezden gelmenize neden olacaktır diye düşünüyoruz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR

Şık tasarım, geniş ve konforlu tuş takımı, sabit disk alanı, sessiz çalışması

EKSİLER
Yüzeyinde parmak izi tutması, kullanım amacına göre kısa pil ömrü

SONUÇ
X110’un sunduğu şıklığı ve rakiplerinin ayrı ayrı olarak barındırdığı konfigürasyon öğelerini bir araya getirerek ortaya koyduğu farkı tek gölgeleyen yanı, kısa pil ömrü.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
X110

İşlemci
Intel Atom 1.60 GHz

Ekran
Fine Bright 10 inç WSVGA LED LCD

Ekran Kartı
Intel GMA 950

Bellek
1 GB

Sabit Disk
160 GB

Bağlantılar
USB (3 adet), Bluetooth, Wireless, 1.3 Smart Cam

Ses Çıkışı
SRS TruSurround HD

Pil Ömrü
Yaklaşık 3 saat

Boyutlar
261.8 x 180 x 19~31 mm

Ağırlık
1.19 kilogram

İLGİLİ HABERLER