reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Marvel’ın Spider-Man Far From Home aldatmacası

Marvel ve Sony ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filmine dair en önemli sürprizlerden birinin fragmandaki ufak bir aldatmacayla gizlendiği ortaya çıktı. Bu aldatmaca olmasa filmin büyük sürprizi bozulacaktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Aslında filmin en büyük sürprizi denildiğinde akla hemen Mysterio’nun kötü çıkması geliyor. Ancak Marvel çizgi romanlarını takip edenler bunu zaten bekliyordu. Mysterio’nun önemli Örümcek Adam kötülerinden biri olduğu ortadaydı. Filmin en şaşırtıcı sahneleri sona kalmıştı. Büyük bir beklentiye dönüşen bonus sahneler kesinlikle hayal kırıklığı yaratmadı. Spider-Man dünyasına Daily Bugle ve J. Jonah Jameson’ın geri dönüşü büyük bir bomba oldu. Onun arkasından gelen sahnedeyse Nick Fury ve Maria Hill’in aslında orada olmadığını, onların yerini Skrulların aldığını gördük. İkilinin boşluğunu onların bilgisi dahilinde Talos ve eşi dolduruyordu. İşte bu şaşırtıcı gelişme aslında fragmanlarda anlaşılabilirdi. Marvel ve Sony buna engel olmak için fragmanlardaki bir kelimeyi değiştirdi. Böylece hayranları şaşırtmak mümkün oldu.

Spider-Man Far From Home fragman vs film

Fragmanda Nick Fury “Beck dünyadan ama bizim dünyamızdan değil” diyor. Bu cümle filmde ufak bir değişikliğe uğruyor. Nick Fury’nin “Beck dünyadan ama senin dünyandan değil” dediğini duyuyoruz. İşte eğer bu cümle fragmanda yer alsaydı Marvel hayranları Fury’nin bir Skrull olduğunu anlayabilirdi. Marvel daha önce de fragmanlarında benzer aldatmacalar yaparak seyircilerin önemli detayları keşfetmesine engel olmuştu. Bunun son örneği Spider-Man Far From Home oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı