reklamı kapat

POPÜLER

Honda E

Merakla beklenen Honda E için altyapı detayları paylaşıldı

Markasının geleceği için yeni bir kilometre taşı niteliği taşıyan Honda E, aralıklarla gündeme gelmeye devam ederken soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor.

Ön siparişlerinin başlamasıyla birlikte artık gündemdeki yerini daha d artıran Honda E, meraklıları için şimdiden bir arzu nesnesi haline dönüştü. Özellikle retro tasarım diliyle ciddi oranda beğeni toplayan modelle ilgili tanıtım sürecini de dengeli yürüten Honda, ortada herhangi bir soru işareti bırakmamak konusunda da oldukça titiz. Son olarak resmi kaynakları üzerinden otomobilin teknik altyapısıyla ilgili bilinmeyenleri paylaşan marka, sürüş dinamiklerine etki edecek niteliklerin üzerinde duruyor. 50:50 ağırlık dağılımı, batarya konumlandırması ve bağımsız süspansiyon mimarisi gibi niteliklerin detaylı bir görselle birlikte gözler önüne serildiğini söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda E 30 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşacak

Altyapı mimarisinde diğer elektrikli otomobillerde gördüğümüz gibi bataryaların tabanda konumlandırıldığını görüyoruz. 35,5 kWh‘lık lityum-iyon yapıdaki bu bataryanın su soğutmalı olduğunu da bir kez daha vurgulamakta fayda var. Honda E’nin hızlı şarj desteği sağlayan ünitesiyse girişin yer aldığı ön bölüme entegre şekilde konumlandırılıyor. Aracın arka süspansiyon sisteminin bağımsız yapıda olması da sürüş dinamikleri konusunda oldukça önemli. 200 kilometre dolaylarında menzil sunması beklenilen aracı şimdilik günlük kullanım odaklı felsefe üzerinden kullanıcılarla buluşturacak olan Honda’nın şu ana kadar 30.000 adedin biraz daha üzerinde sipariş almış olması da, otomobile olan ilgiyle ilgili bizlere güzel bir fikir veriyor.

İlginizi çekebilir

Rekortmen Honda çim biçme makinesi