reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Ralliart

Mitsubishi’nın efsane rozeti “Ralliart” geri döndü; işte ilk detaylar

Aradan geçen 10 yılın ardından hayata döndürülen “Ralliart”, çıkış arayan Mitsubishi için gelecekte önemli role sahip olabilir.

Son yıllarda zor dönemlerden geçen Mitsubishi cephesi, farklı aralıklarda radikal adımlar üzerinden gündeme gelmeye devam ediyor. Lancer EVO’ya veda etmesiyle pek çok kişi için hayal kırıklığı yaratan Japonya merkezli üreticinin, Avrupa kanadındaki SUV odaklı dönüşümleri de beklenen etkiyi veremedi. L200 ve Outlander PHEV ile bu kanatta ön plana çıkmaya çalışsa da bekleneni yakalayamayan Mitsubishi’nin pazardan çekilme kararı son anda Renault sayesinde iptal edildi. Pazardaki üretim sürecinin Fransa kanadına bırakan yönetim, payının yüksek olduğu pazarlarda hareketlendirme adımları atmaya devam ediyor. Kısa süre önce ilk detayları beliren son adımla birlikte, uzun yıllarda Mitsubishi’nin ikonik otomobilleri üzerinde gördüğümüz Ralliart rozetinin tekrar hayata geçirildiğini görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Ralliart imzasını L200 üzerinden göstermeye başladı

2010 yılında ürün gamından kaldırılan Ralliart’ın dönüşündeki ilk temsilci pickup pazarındaki temsilci L200 olacak. Markanın resmi kaynaklarından paylaştığı tek karelik görselde, Ralliart etkisinin modellerde hangi parçalar üzerine şekilleneceğini de görüyoruz. Kırmızı rengin hakim olduğu bu parçalara tampon, çamurluk ve gövde üzerindeki desenlerle birlikte “merhaba!” diyoruz. Markanın motor sporlarındaki dinamiklerinden esintiler taşıyan Ralliart markasının önümüzdeki süreçte ne kadar etkili kılınacağı da merak konusu. Şimdilik kısıtlı detaylar üzerinden Japonya odağında atılan adım, Avrupa pazarında Renault etkisiyle yakalanabilecek yeni bir yükselişte önemli bir aktör olabilir.

İlgili video

Alpine A110S