reklamı kapat

POPÜLER

Motorin

Motorinin ardından sıra ona geldi; benzin fiyatlarına zam

Akaryakıt sektörü yetkililerinden gelen son bilgilere göre gelen zamlara bir yenisi ekleniyor. Buna göre benzin fiyatlarına yeni bir artış yaşandı.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları özellikle son 2 aydır oldukça değişken. Yaşanan kur değişimlerinin yanında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını da bu durumda etkili oldu. Üst üste gelen indirimlerin arından piyasalar normale dönmeye başladı. Talep ve üretim arttı. Hal böyle olunca yeni bir zam kaçınılmaz oldu. Gelen son bilgilere göre 8 Temmuz’dan itibaren geçerli yeni bir zam geldi. Buna göre, benzin litre fiyatlarında ortalama 10 kuruş artış yaşandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) ise  konu ile ilgili,  “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/07/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 10 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin fiyatları ne kadar olacak?

Fiyat artışının ardındanAnkara’da ortalama 6,34 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,44 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6,28 liradan 6,38 liraya, İzmir’de 6,36 liradan 6,46 liraya kadar çıkacak. Sürücülerin ortak endişesi ise arkası arkasına yapılan zamların devamının gelip gelmeyeceği oldu. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi