reklamı kapat

POPÜLER

Samuray

Netflix imzalı gerçek “Game of Thrones” dizisi

Netflix dizi ve film sektörünü domine etmeye başladığından beri gündemden düşmeyen yapımlara imza atıyor. Şimdi ise Game of Thrones benzeri bir diziyle karşımızda.

Netflix, hazırladığı özel yapımlarıyla birçok kişinin beğenisini kazanıyor. Bazen eleştirilse de hala Türkiye’de en çok izlenen platformlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca yeni duyurulan diziler de heyecan ile bekleniyor. Japonya’nın samuray kültüründen beslenecek bir dizi ile gelen Netflix’in bu yeni yapımı, gerçek “Game of Thrones” olarak yorumlanıyor. Haliyle beklentiler oldukça yüksek. Docudrama olarak ilan edilen Age of Samurai: Battle for Japan, Feodal Japonya’da yaşanan savaşları ve tarihi gerçekleri anlatacak. Dizi tarihte yaşamış en acımasız Samuray olarak bilinen Date Masamune‘nin hayatını konu alıyor.

Netflix’in Game of Thrones’u aratmayan gerçek bir tarihsel hikayeyi ekranlara taşıyacağı söyleniyor. Bol savaşlı ve tarih kokan bir dizi olacağını hissettiren Age of Samurai: Battle for Japan, Japon toplumunun çok önemli bir parçası olan Samuray kültürünü mercek altına alıyor. Dizinin yapımcılığını The Dictator’s Playbook ile dikkat çeken Cream Productions üstleniyor. İmparatorlukların nasıl hırs ve ihtiras ile taht için savaştığını anlatacak olan Docudrama, birbirinden ilginç karakterlerin hayatını çizgi romanları ve Japon sanatını andıran bir görsel stille ekranlara taşıyacak. Bu detay yapımı iyice keyifli kılacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix gerçek “Game of Thrones” hikayesiyle geliyor

Hikayenin merkezinde ise Japonya’nın üç kurucu babasının yanında savaşan “Tek Gözlü Ejderha” olarak bilinen ünlü bir samuray olan Date Masamune yer alıyor. One-Eyed Dragon olarak adlandırılan Masamune, o dönemlerde acımasızlığı ile nam salmış bir Samuray olarak biliniyor. Hatta Masamune, Star Wars filmlerindeki Darth Vader’ın ilham kaynağı olarak da tanınıyor. Daha çocuk yaştayken çiçek hastalığına yakalanan ve enfeksiyon kapan gözünü kendi elleriyle çıkarıp atan Masamune, sonraki yıllarda tahtta kalmak için kardeşini öldürüyor. Bunun yanında komşu klanları da yönetimine alan Samuray, yaşadığı dönemde Kuzey Japonya’nın büyük bölümünü kontrol altına alıyor. Çekimlerine kısa süre önce Japonya, ABD ve Kanada’da başlanan dizinin bu yıl Netflix’te izleyiciler ile buluşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Merakla beklenen La Casa de Papel 3. sezon tanıtımı