reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Haunting of Hill House ‏ 2. sezon

Netflix’in 2018’e damga vuran dizisi büyük bir değişimle dönüyor [Video]

2018’e damga vuran Netflix dizilerinden The Haunting of Hill House için müjdeli haber geldi. Ancak işler biraz değişiyor.

Uzun zamandır bu denli başarılı bir korku dizisi izlememişken Netflix, The Haunting of Hill House ile beklenilmeyeni başardı. Ekim 2018’de yayınlanan dizi, yayınlandıktan kısa süre sonra adeta fenomen haline gelerek, platformun “mutlaka izlenilesi” orijinal yapımları arasında da yerini aldı. Crain ailesinin hikayesini anlatan yapım, sadece konusu ve işleyişi değil çekimleriyle, küçük kamera oyunlarıyla, kısacası tepeden tırnağa küçük ayrıntılara verdiği önemle ortaya bir solukta bitirilecek bir hikaye bıraktı. Ancak Crain ailesinin hikayesi ilk sezonda tamamlandı. İkinci sezon isteyen hayranlar yeni bir sezon ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyordu ki, Netflix beklenen müjdeyi verdi. The Haunting of Hill 2. sezon onayı kaptı! Ancak seride “küçük” bir değişiklik var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adı artık The Haunting

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Crain ailesi hikayesini tamamladı. Yani 2. sezon artık onların hikayesini anlatmayacak. Zaten seri de “devamlılığı sürdürmek amacıyla” The Haunting antolojisine dönüşmeye başlıyor. İkinci sezon The Haunting of Bly Manor olacak. Yani yepyeni bir “hayaletli ev” hikayesine geçiş yapacağız. Bu da oyuncu kadrosunun da tamamen değişeceği anlamına geliyor.

Bly Manor nedir?” diye düşünenleri de hemen aydınlatalım. Henry James‘in kaleme aldığı The Turn of the Screw romanındaki mekan Bly Manor. Hikaye iki yetim çocuk için tutulmuş özel bir öğretmenin etrafında gelişiyor. Bu ilginç evde işler kısa sürede garipleşmeye başlıyor. Ancak genç öğretmen tüm bunları çözmeye ve anlamaya çalışırken çok daha çarpıcı ve beklenmedik bir gerçekle karşılaşıyor.

Korku filmleri ve çocuk ikilisinin genellikle pozitif sonuçlar doğurduğunu biliyoruz. Bly Manor hikayesinde çocuk sayısı ikiye çıkarılarak işler daha da tüyler ürpertici hale getirilmiş gibi görünüyor.

Tabii buraya kadar olan kısım işlerin iyi yanıydı. Ne yazık ki bir de işin kötü yanı var. Dizinin yeni sezonunun 2020‘de yayınlanacağı açıklandı. Bu ürkütücü hikaye için daha çok bekleyeceğiz.