reklamı kapat

POPÜLER

Nireeka'dan 128 km ve 88 km menzil sunan iki yeni elektrikli bisiklet

Nireeka’dan 128 km ve 88 km menzil sunan iki yeni elektrikli bisiklet

Bisiklet pazarında Prime modeliyle çok ses getiren Nireeka’dan 128 km ve 88 km menzil sunan iki yeni elektrikli bisiklet geldi.

Elektrikli bisiklet pazarı büyümeye hız kesmeden devam ediyor. Burada karşımıza çıkan son modeller ise Nireeka imzalı araziye özel Sierra ve Nyx oluyor. Bu elektrikli dağ bisikletleri, firmanın Prime modeli gibi fütüristik çizgiyi devam ettiriyor ve karbon fiber gövdeleriyle sağlam bir seçenek oluşturuyor. Ortak olarak Bafang imzalı M600 elektrik motoru üzerine kurulan ve bununla ABD’de 42 km/s, Avrupa ise yasalar gereği 25 km/s hıza çıkabilen bisikletlerden, altta yer alan Sierra modeli 500 Wh Samsung pil paketiyle 88 km menzil getiriyor ve 3.999 dolardan başlıyor. Üstte yer alan Nyx modeli ise yine Samsung imzalı 840 Wh pil paketiyle 128 km menzil getiriyor ve tam 4.999 dolardan başlıyor. Fiyatları gerçekten yüksek olan bisikletler, birbirlerinden sadece teknik olarak ayrılıyor. Tasarımda ise Nyx modeli sadece kırmızı çizgileriyle fark yapıyor.

Bahsettiğimiz Nireeka Prime elektrikli bisiklet için detaylar ise şunlar

Merkeze konumlandırılan Bafang M620 elektrik motoruyla tam 1.000 W güç ve 160 Nm tork üreten modern tasarımlı Nireeka Prime, bu motorla 60 km/s hıza çıkabiliyor ve 480 Wh kapasitesindeki piliyle 50 km menzil sunuyor. Toplam ağırlığının 26 kg olduğu aktarılan elektrikli bisiklet, önde ve arkada disk frenler barındırıyor.

Gidonunda Bafang’ın hız ve pil ömrü konusunda bilgi veren ekranını taşıyan araç, 10 vites Shimano Deore üstüne kuruluyor. Tamamen su geçirmez olarak tasarlanan bisiklet, bu açıdan her türlü aksiyonda sorunsuz olarak görev yapmaya devam edebiliyor. Bu model 2.500 dolarlık fiyata sahip.

Firmanın Prime modelini bir de izleyin