reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera

OPPO ekran altı kamera teknolojisi hakkında kötü bir haber daha

Teknoloji devi OPPO, ekran altı kamera teknolojisi ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer yine kötü bir haber bulunuyor.

Türkiye’de yer alan OPPO, 26 Haziran tarihli MWC Shanghai Expo kapsamında ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk akıllı telefon modelini tanıtıyor. Ancak bu teknoloji gerçekten büyük çıkışa hazır değil gibi duruyor. Kısa süre önce bu teknolojiyi taşıyan ilk modelin 2019 içerisinde karşımıza çıkmayacağını çünkü sistemin henüz seri üretime hazır olmadığını öğrenmiştik. Şimdi ise bir kötü haber daha geldi. Bir şirket yetkilisinin açıklamasına göre ekran altı kamera teknolojisi görüntü kalitesi açısından henüz bekleneni veremiyor. Üzerinde bir görüntü paneli olacağı için optik kalitesinin mevcut kameralardan düşük olduğu söylenen teknoloji, bu açıdan “şimdilik” oluşan heyecanı söndürüyor. 2020’de karşımıza çıkacak bu modellerin kalite sorununu çözeceği tahmin ediliyor ancak şimdilik kimse kesin konuşamıyor. Bu teknoloji üzerinde 2017’den bu yana çalıştıklarını belirten firma, bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ekran altı kamera teknolojisi büyük merak uyandırıyor

Kalın çerçevelerin yerini alan çentikler ve dönen kameralardan sonra karşımıza çıkacak ekran altı kamera teknolojisi üzerinde Samsung, Vivo ve Xiaomi gibi isimler de aktif olarak çalışıyor. Burada en iyi çözümü çıkışı kendi ekran panellerini üreten Samsung’un yapacağı tahmin ediliyor. Samsung bu tarz konularda öncü olmaya devam ediyor.

İlgili Video