reklamı kapat

POPÜLER

blood sport

Oyun oynarken kan alan proje Kickstarter’dan kaldırıldı [Video]

Yaratıcı fikir ve projelerin fon toplama platformu olan Kickstarter, bu güne kadar birbirinden ilginç ürünlere ev sahipliği yaptı. Bunlardan bazısı beklediği desteği bularak milyonlar sattı; bazısı adını bile duyuramadan kaybolup gitti.

Son olarak Blood Support adlı bir başka yenilikçi fikir Kickstarter’daki yerini aldı. Proje adını duyurdu duyurmasına ancak içerdiği riskler ve tehlikeli olması nedeniyle Kickstarter’dan kaldırılmak zorunda kaldı. Kısaca bahsetmek gerekirse Blood Support, oyun oynarken oyun kumandası yoluyla oyuncudan kal almayı içeren bir proje. Örneğin Battlefield oynarken vurulduğumuzda veya Need for Speed’de kaza yaptığımızda, oyun kumandasına bağlı kablolar kan makinesine oyuncudan kan alması için sinyal gönderiyor. Yani ne kadar hata yaparsak o kadar kan kaybetmiş oluyoruz. Sistemin belli bir sınırı olduğu için, neyse ki aşırı kan kaybından bayılma riski yok.

Her ne kadar vahşi ve ürkütücü görünse de Blood Support’un amacı özünde bir hayli faydalı. Dünya genelinde milyonlarca oyun sever olduğunu hesaba katan Blood Support ekibi, oyun oynarken bir yandan hayırsever bir işe imza atmak amacıyla, toplanacak kanları ihtiyaç sahiplerine bağışlamak üzere gerekli kurumlara göndermek istemiş.

Kickstarter’dan kaldırılmadan önce birkaç gün içinde 3 bin dolar fon toplayan proje, kesin olarak iptal edilmiş durumda. Kickstarter yetkilileri kurum politikası gereğince konu hakkında yorum yapmıyor. Blood Support’un kaldırılmadan önceki tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Peki siz böyle bir projenin gerçekleşmesini ve oyun oynarken kan vermeyi ister miydiniz?

VİDEO

İLGİLİ HABERLER