reklamı kapat

POPÜLER

Paslanmaz çelik gövdeli ve GPS’li akıllı saat; Huawei Watch Fit Elegant incelemesi

EGZERSİZ YETENEKLERİ

Huawei Watch Fit Elegant bir akıllı saatin sunduğu çoğu özelliği bünyesinde barındırıyor. Huawei Band 6’da dahili GPS yer almazken Watch Fit Elegant’ta dahili GPS sensörü yer alıyor. GPS özellikle koşu, bisiklet veya yüzme sporlarıyla yakından ilgilenen kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Kalp ritmini 24 saat boyunca ölçebilen cihazda Huawei TruSeen 4.0 teknolojisi bulunuyor. Kalp atış hızının normal aralığı aşıp aşmadığını takip edebilen cihaz kandaki oksijen basıncını da takip edebiliyor. Solunum fonksiyonunun ve metabolik dolaşımın önemli bir fizyolojik göstergesi olan SpO2 desteği de 24 saat takibe alınabiliyor. Huawei Band 6’da da gördüğümüz gibi Huawei bu modelde de TrueSleep 2.0 desteğine yer veriyor. Bu destek sayesinde cihaz uyku takibi yapılmasına da olanak tanıyor. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden uyku kalitesiyle ilgili detaylar yer alıyor. Uyku kalitesini iyileştirmek için bilimsel tavsiyeler de uygulamada karşımıza çıkıyor.

Huawei TruRelax teknolojisi ise tüm gün boyunca stres seviyesinin ölçülmesine yardımcı oluyor. Gergin bir durum yaşanması durumunda saat rehberli nefes egzersizleri de sunuyor. Akıllı telefonlara gelen bildirimleri de gösterebilen saatte ne yazık ki bildirimleri cevaplandırmak mümkün değil. Cihaz üzerinden deklanşör ile fotoğraf çekmek, müzikleri kontrol etmek veya el fenerini açmak da mümkün. Cihazda çok sayıda saat arayüzü uygulama üzerinde yer alıyor. Bu saat arayüzleri uygulama üzerinden kolayca yüklenebiliyor. Cihaza uygulama kurmak ise ne yazık ki mümkün değil.