reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 fiyat duyurusu için tarih netleşmiş olabilir

Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için halen resmi olarak açıklanmayan en önemli detay çok yakında belli olacak gibi görünüyor.

PlayStation 5 biliyorsunuz diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyona sahip. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti. Ancak bunlar resmi fiyatlar değildi. Daha önce sağlam bilgiler verdiği söylenen bir kaynağa göreyse PS5’in fiyatı, ön sipariş detayları ve tam çıkış tarihi 13 Temmuz tarihinde resmi olarak açıklanacak. Bu bilgi şimdilik henüz netlik kazanmış değil ancak kaynak kendisinden oldukça emin gözüküyor. Elbette artık firmaların her zaman anlık değişiklikler yapma şansı bulunuyor. Çünkü koronavirüs nedeniyle artık fiziksel etkinlik düzenlenmiyor, sanal duyurular yapılıyor. Bunları değiştirmek de kolay oluyor. Satış fiyatı gerçekten çok merak edilen ve oyuncuların yurt dışında ön sipariş vermek için merakla beklediği PlayStation 5, bakalım gerçekten 13 Temmuz tarihinde fiyat etiketlerine kavuşacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 temel teknik detaylar ise şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu