reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile oyununda Silah Uzmanı olmanın ipuçları

PUBG Mobile pek çok başarım ve unvan barındırıyor. Ancak aralarından birini elde etmek gerçekten zor: Silah Uzmanı.

PUBG Mobile hemen her oyunun sunduğu gibi pek çok başarım ve unvanı beraberinde getiriyor. Bu başarımlar arasında ise “En İyi Anlar” başlığı altındaki bir başarım en dikkat çeken ve en zor elde edilen oluyor: Silah Uzmanı. Oyuna girdiğinizde ekranın sağ alt tarafından görevler sekmesini açarak Başarımlar kısmına gelirseniz görevi burada görüntüleyebiliyorsunuz. Bu unvanı elde etmeyi bu kadar zorlaştıran şey ise tek bir “klasik” maçta 6 farklı silahla düşman avlamanız gerekmesi. Bu noktada aklınızdan geçen ilk fikri duyar gibiyiz; “Yeni bir hesap açıp, botlar sayıca fazlayken ve tecrübesiz oyuncular varken farklı silahlarla unvanı elde ederim.” Ne yazık ki durum bu kadar basit değil. Çünkü bu unvanı elde etmek için Platin kademe veya üzerinde olmanız gerekiyor. Yani oyunda deneyim kazanmış ve daha az botla çarpışıyor olmanız gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile silah uzmanı

PUBG Mobile oyununda Silah Uzmanı nasıl olunur?

Silah Uzmanı olmak için mucizeler yaratan bir çıkış yolu ne yazık ki yok. Ancak ufak tefek ipuçları işimizi kolaylaştırabilir. Bunlardan biri yine dönüp dolaşıp botlara bağlanıyor. Oyun içinde ne kadar yükselirseniz yükselin, botlar her zaman maça dahil oluyor. Oyun içi trafiğin az olduğu saatleri kovalarsanız, oyundaki bot sayısını artırabilirsiniz. Tabii onlarla karşılaşmak biraz şansınıza kalmış.

Ancak bu şansı biraz zorlamak mümkün. Ne çok kalabalık ne de kimsenin olmadığı alanlara inmeniz gerekiyor. Yani Okul’a inip silah konusunda şansınızı artırabilirsiniz evet, ama bu düşman sayısını çok artıracaktır. Bunun yerine en azından ilk birkaç öldürme için nispeten daha az kalabalık ama yine silah bulabileceğiniz bir alana inebilirsiniz. Botlar genellikle oyuncuların daha az indiği alanlarda kendini gösteriyor. Bu da oyunun harareti artmadan daha kolay bir iki ölüm anlamına geliyor.

Oyun içi silahların kategorisini ise bilmek büyük önem taşıyor. Hayal kırıklığına uğramayın sonra…

Son olarak bu unvanı elde etmenin Solo modda hiç kolay olmadığını belirtelim. Ama Duo ya da Squad modda da bu unvanı elde edebilirsiniz. Ancak rakibi yere düşüren kişi siz olmalısınız. Çünkü öldürme sayısı size yazılmalı. Rakibi ise istediğiniz silahla yere düşürebilirsiniz. Yere düşürdükten sonra öldüreceğiniz silah ise Silah Uzmanı başarımı için gerekliler arasından seçilmeli. Unutmayın 6 farklı silahla 6 farklı ölümü tek bir maçta elde etmeniz gerekiyor… Bol sabır, biraz da çalışma ve takım arkadaşlarınızın da yardımıya kısa sürede Silah Uzmanı olabilirsiniz.

İlgili video

PUBG’nin 4. sezon için yayınladığı sinematik fragman