reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan Bitcoin’e rakip kripto para

Şu sıralar Galaxy Fold’da yaşadığı sorunlar sebebiyle sıkıntılı günler geçiren Samsung hakkında yeni bir haber ortaya çıktı.

CoinDesk isimli internet sayfasının paylaştığı habere göre Samsung kendi kripto para birimi Samsung Coin’i geliştiriyor. İddialara göre şirket, kripto paranın Ethereum blok zincirine dayalı yeni bir blok zinciri üzerine inşa edileceğini söylüyor. Şu anda deneysel aşamada olan kripto para birimiyle ilgili bir Samsung yetkilisi açıklamada bulundu.

Yetkili, “Şu anda henüz kesinleşmemiş olmasına rağmen özel bir blok zinciri düşünüyoruz. Gelecekte halka açık bir zincir olabilir ama ben hibrit olacağını düşünüyorum. Özel blok zincirli ile halka açık zincirin bir kombinasyonu.” dedi. Yetkili, Blockchain teknolojisinin ödeme uygulaması Samsung Pay’e de gelebileceğini ancak bu durumun henüz netlik kazanmadığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket, Galaxy S10’a blok zinciri cüzdanını entegre etmişti

Bloomberg geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir haberde şirketin akıllı telefon sevkiyatında “blok zinciri” kullanma planları olduğunu ifade etmişti. Bu altyapıyı kullanarak şirketin sevk maliyetlerini yüzde 20 oranında düşürebileceği dile getirilmişti. Şirket daha sonrasında Galaxy S10’a blok zinciri cüzdanını bazı ülkelerde entegre etmişt. Blok zinciri, içerisindeki kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen dağınık bir veritabanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapıda veriler tek bir merkezde tutulmuyor ve bu da çok büyük kolaylık ile güvenlik anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Galaxy S10’un tanıtım videosu