reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 için tarih netleşiyor

2021’in çok dikkat çekecek modelleri Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 için çıkış konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung, 2021’de büyük bir başka sürpriz olmaz ise iki farklı katlanabilir telefon ile karşımıza çıkacak. İşte bu modeller Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 olacak.

Kore merkezli sağlam kaynaklara göreyse iki telefon modeli de temmuz ayında lanse edilecek. Yani modeller yaz aylarının ortasında “beraber olarak” karşımıza çıkarılacak.

Firmanın amiral gemisi katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 3, en son çıkan bilgilere göre dışında 5,4 inç bir Super AMOLED ekran taşıyor. Bu şaşırtıyor çünkü Galaxy Z Fold 2’nin dışında 6,2 inç boyutunda bir ekran yer alıyordu.

Dış ekran boyutunu düşürecek olması çok fazla hoş karşılanmayan telefon, bu değişikliği S Pen yüzünden yapıyor. Bu arada S Pen’in bir olumsuz etkisi daha bulunuyor.

O da Galaxy Z Fold 3‘ün pil kapasitesinin 4.380 mAh‘a düşürecek olması. Dev ekranlı bir telefon için bu pil ciddi bir sorun olacak izlenimi oluşturuyor. Ancak gövdeye entegre S Pen ciddi bir yer kaplıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 aynı zamanda çok pahalı olacak

2 bin dolar bandında gelmesi beklenen telefon, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

Modelin içindeki Super AMOLED ekranın ise 7,7 inç boyutunda olacağı gelen sınırlı bilgiler arasında yer alıyor. Bu ekranda firmanın 120 Hz yenileme hızı sunacağı da aktarılıyor.

Aynı zamanda Galaxy Z Flip 2 de ucuz olmayacak. Ancak bu modelin 1.500 dolar altında olacağı düşünülüyor. Bu katlanabilir telefonun da gücünü Snapdragon 888 işlemciden alma ihtimali bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max