reklamı kapat

POPÜLER

Samsung UE65NU7500U incelemesi

samsung

TASARIM

Samsung’un metal gövdeli televizyonları şık tasarımlarıyla hayranlık uyandırırken, NU7500U modeli için aynı şeyi ne yazık ki söyleyemiyoruz. Plastik gövdeyle gelen televizyon şık bir görünüme sahip olmasa da siyah renkli ve sade tasarımlı gövdesiyle dikkat çekiyor. QLED modellerinde incecik ekran çerçeveleri tercih eden Samsung, bu modelde çok fazla göze batmasa da QLED modellerinden daha kalın ekran çerçeveleri kullanıyor. Kavisli bir tasarımla gelen televizyon bu sayede izleyicileri adeta görüntünün içine hapsediyor. Kavisli tasarım kadar 65 inçlik ekran boyutunun da bunda pek tabii etkisi fazla. Kutu içeriğinden temel tip ayak haricinde televizyonu duvara monte etmek de mümkün.

QLED televizyonda kullandığımız stüdyo tipi ayak bu televizyonda ne yazık ki kullanılamıyor. Televizyon 65 inç boyutunda olduğu için evinizinde boş bir alan bulunması gerekiyor. Biz televizyonu bir sehpa üzerinde test ettiğimizi belirtelim. Televizyonun arka kısmında üç adet HDMI, iki adet USB, bir adet Ethernet, dijital ses çıkışı, uydu ve kablo girişleri bulunuyor. QLED TV’lerde bu bağlantıların One Connect adı verilen harici bir cihazda yer aldığını hatırlatalım. TV’yi dağınık kablolar olmadan görmek de mümkün. Bunun için ilk etapta kabloları takmak, ardından arkada gömülü kablo hatlarının içine kabloları ittirmek ve TV standı vasıtasıyla kabloları düzgünce organize etmek gerekiyor.

PlayStation, Apple TV veya herhangi bir televizyon sağlayıcısı takıldığında televizyon bunu otomatik olarak tanıyor ve cihazların ikonları gösteriliyor. Televizyonla birlikte gelen uzaktan kumanda da sade tasarımıyla bizi etkilemeyi başardı. Dokunmatik bir panele sahip olmayan kumandada çok az sayıda tuş yer alıyor. Mikrofonu da bünyesinde barındıran kumanda bu sayede televizyonun sesle kontrol edilmesine yardımcı oluyor. Türkçe dil desteğine sahip olmayan bu özellik sayesinde kanal veya ses düzeyi değiştirilebiliyor. Kumanda aynı zamanda tüm cihazları kontrol etme yeteneğine de sahip.