reklamı kapat

POPÜLER

Samsung UE65NU7500U incelemesi

samsung

PERFORMANS

Samsung’un yeni televizyonu yenilikçi görüntü teknolojileriyle birlikte geliyor. Dinamik kristal renk, UHD karartma, otomatik derinlik artırıcı ve HDR görüntü alanında sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Dinamik kristal renklik özelliği sayesinde televizyon daha geniş renk yelpazesi vadediyor. Daha geniş renk desteği sayesinde televizyonun daha gerçekçi görüntüler sunduğunu söyleyelim. UHD Karartma ise ekranı küçük bloklara ayırıyor ve böylece daha keskin ayrıntılar alınabiliyor.

Otomatik derinlik artırıcı özelliğinde ise daha gerçekçi görüntüler için çok katmanlı kontrast düzeylerini ayarlıyor. Yeni görüntüleme standardı HDR10+, parlaklık seviyelerinin sahnenin aydınlık veya karanlık olmasına göre değişmesine imkan tanıyor. Şu anda HDR10+ teknolojisine yalnızca Amazon’un destek verdiğini belirtelim. Netflix’in de kısa bir süre içinde bu standarda destek vermesi bekleniyor. Amazon ve Netflix üzerinden izlediğimiz HDR ve 4K içeriklerde sunduğu görüntü kalitesiyle bizi memnun etmeyi başaran televizyon, devasa boyutuyla da bize keyifli dakikalar yaşattı.

Televizyonda TRT’nin 4K kanalında Dünya Kupası’ndan maçlar da izledik. 4K sayesinde futbolcuları ve seyircileri çok daha ayrıntılı gördüğümüz televizyonda DJI Mavic Pro done ile kaydettiğimiz 4K videoları da inceleme şansı bulduk. Görüntü kalitesi açısından tatmin olduğumuz televizyonda Full HD içerikler de izlediğimizi ve televizyonu bu açıdan da başarılı bulduğumuzu söyleyelim. Ortalamanın üzerinde bir performans vadeden televizyondan üst düzey bir görüntü kalitesi beklememeniz gerektiğini belirtmekte yarar var.