reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir telefon

Samsung’dan büyük katlanabilir telefon hedefi

Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarını gerçek anlamda başlatan isim konumunda yer alıyor. Firma bu konuda 2020 için çıtayı iyice yükseltiyor.

Samsung Galaxy Fold, akıllı telefon sektörünün ilk gerçek katlanabilir telefon modeli konumunda yer alıyor. Yaşadığı ekran sorunu nedeniyle çıkışı geciken ancak daha sonra son kullanıcıya ulaşan Galaxy Fold, çok narin olmasına rağmen dikkat çekmeyi biliyor. Ortaya çıkan raporlara göre firma Galaxy Fold’dan şimdiye kadar 500 bin adet satmış durumda. Bu elbette oldukça düşük bir rakam. Ancak modelin yeni çıkması, tam 1.980 dolar olması ve birçok pazarda halen satılmıyor olması bu rakamı çok da kötü yapmıyor. Fakat firma 2020 için çok daha büyük düşünüyor. Çünkü gelen bilgiye göre firma 2020’de 5 ila 6 milyon arasında katlanabilir telefon satmayı hedefliyor. Şirketin bu hedefe ulaşmak adına yeni yılda en az 2 tane katlanabilir akıllı telefon tanıtması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, bir sonraki katlanabilir telefon modeli fiyatı aşağıya çekecek

Firmanın nispeten daha uygun fiyatlı bir katlanabilir model hazırlığında olduğu söyleniyor. Henüz bu SM-N770F sürüm koduna sahip olacağı tahmin edilen model hakkında net bilgiler bulunmuyor ancak katlanabilir modellerin alınabilir hale gelmesi için mutlaka 1.000 dolar seviyesine yaklaşması gerekiyor. 2020’de çıkacak Galaxy Fold 2, firmanın bulunduğu her pazarda elde edilebilecek bir modeli olacak da deniyor. Ayrıca bu modelin eski tip kapaklı telefonlar gibi dikey katlanır yapıyı benimseyeceği de tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi Mi Mix Alpha