reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan yerli otomobil açıklaması

Yerli otomobil hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobil konusunda yaptığı açıklamada en az 10 ülkenin bayilikle ilgili irtibata geçtiğini belirtti. Varank, “2022’nin sonunda piyasada Türkiye’nin otomobilini görmüş olacağız” dedi.

Otomobil konusunda Varank, şunları söyledi: Türkiye’ye ait yüzde 100 elektrikli, bağlantılı, yüzde 100 otomobil etrafındaki teknolojileri de geliştirecek şekilde bir yola çıkmış olduk. Şu anda Gemlik’te kendilerine vermiş olduğumuz araziyle ilgili çalışmalarını yapıyorlar. 2022’nin sonunda piyasada Türkiye’nin otomobilini görmüş olacağız. Buna sadece otomobil projesi olarak bakmıyoruz. Firma biraz daha marka lansmanını beklemek istiyor. Bize de onlarca, binlerce talep var. Arabada çalışmak isteyenler, bayisi olmak isteyenler, şu anda en az 10 ülkeden bayilikle ilgili benimle irtibata geçtiler. Körfez ülkelerinden, Orta Asya ve Almanya’dan bu araca bayilik yapmak isteyenler var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil ne kadar garanti sunacak?

Yerli otomobilin 8 yıl pil garantisiyle geleceği belirtiliyor. Otomobilde bakım maliyetinin çok düşük olduğu ifaade ediliyor. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak. Otomobili 2022 yılında yollarda görmeye başlayacağız.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu