reklamı kapat

POPÜLER

Sony Intelligent Vision Sensor

Sony’den bir ilke imza atan kamera sensörü: “Intelligent Vision”

Kamera sensörü konusunda dünyanın en büyük isimlerinden Sony, bu sefer pazardaki bir ilke imza atan kamera sensörü Intelligent Vision ile karşımızda.

Güncel yüzlerce akıllı telefon kamerasının ve fotoğraf makinesinin merkezinde Sony imzalı kamera sensörleri yer alıyor. Bu konuda pazarın en güçlü çözümlerini hazırlayan şirket, bu sefer dediğimiz gibi Intelligent Vision Sensor ile karşımızda. En baştan belirtmek gerekirse bu sensör akıllı telefonlara hitap etmiyor. Dünyanın ilk yerleşik RAM’e sahip kamera sensörü ile yıllar önce çok ses getiren firma, Intelligent Vision ile dünyanın ilk yapay zeka işlem birimine sahip görüntü sensörünü gözler önüne seriyor. IMX500 isimli bu sensör, 1/2,3 inç boyutunda ve 12,3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu sensör yerleşik yapay zeka işlem birimi sayesinde 4K çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor ve görüntüyü sadece 3,1 milisaniyede analiz edebiliyor. Bu da birçok potansiyel kullanım alanının kapısını aralıyor. Makine öğrenme sistemleri için harika olan sensör teknolojisi, bilgisayar sistemlerinin görüntüde olan biteni algılaması / analiz etmesi sürecini çok daha ucuz ve hızlı hale getirecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Intelligent Vision ilginç görünüyor

Bu sensörün aynı zamanda çok güvenli olduğu da aktarılıyor. Çünkü yukarıda da dediğimiz gibi görüntülerin analiz için yerleşik / bütünleşik çipin dışına çıkmasına gerek kalmıyor. Her şey içeride hızlı şekilde halledilebiliyor. Özellikle toplu gözetleme, güvenlik, analiz ve anlamlandırma sistemleri için iddialı duran sensör, Sony tarafından potansiyel müşterilere gönderilmeye başlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir elektrikli motosiklet