reklamı kapat

POPÜLER

TAG Heuer Connected incelemesi

tag-heuer-connected-01

KIŞKIRTAN TASARIM

Hiç lafı dolandırmadan söylemeliyiz ki TAG Heuer Connected olağanüstü cazibeli bir tasarıma sahip. Ama önce kutusundan bahsetmemek olmaz. Oldukça şık şeffaf mavi plastik bir kutu içerisinde gelen TAG Heuer Connected enteresandır ki kutusunda bir de stres topuyla geliyor. Stres topu detayı saatin kutu içerisinde hareketsiz ve zarar görmeden durabilmesi için zekice bir kullanım olmuş. Kutuyu Apple Watch kutusuyla karşılaştırmamız gerekirse Apple Watch kutusu biraz daha premium bir algı yaratabilir ama biz TAG Heuer Connected’in kutusunu da fazlasıyla beğendik. Uzaktan bakıldığında mekanik TAG Heuer saatlerden biri zannedilebilecek olan TAG Heuer Connected, yakından bakıldığında 12,8 mm’lik kalın sayılabilecek kasasıyla mekanik saatlerden ayrılıyor.

Yuvarlak ekranlı rakipleri HuaweI Watch ve Moto 360’tan yaklaşık 1 mm daha kalın olan TAG Heuer Connected bu farkı pek hissettirmiyor.

Kasası kalın görünmesine rağmen saati elinize aldığınızda oldukça hafif olduğunu fark ediyorsunuz. Bu kullanım açısından rahatlık sağlasa da kalite hissini yeterince veremiyor. Premium mekanik saat kullananlar ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaklardır. Fakat malzeme kalitesi ile TAG Heuer Connected bu açığı hemen kapatıyor.

Apple Watch’un bilindiği üzere cinsiyet gözetmeyen bir tasarımı var. Hatta ufak gövde seçeneğiyle çocukların dahi kullanımına uygun. Ancak TAG Heuer Connected tam bir erkek saati. Fabrikanın gördüğü ilgiye karşılık haftalık üretim rakamlarını artırma kararı almasından, bu konuyu çok da umursamadığını düşünüyoruz. Kadınlara yönelik olmaya çalışmayarak tavrını ortaya koymuş TAG Heuer Connected. Titanyum kilit mekanizmasına sahip sertleştirilmiş silikon kayışın kırmızı, siyah, beyaz, sarı, mavi, yeşil ve turuncu olmak üzere 7 farklı renk seçeneği bulunuyor. Saatin kayışla birleştiği yerdeki küçük üçgen şeklindeki oyukların toz tuttuğunu gözlemledik. Belki ufak bir detay ama siz de bizim gibi biraz titizseniz birkaç günlük kullanımda bunu hemen fark edebilirsiniz. Konforlu bir kullanım sunan delikli yapısıyla terlemeyi de engelleyen kayışın boyu istediğiniz ölçüde ayarlanabiliyor.