reklamı kapat

POPÜLER

TAG Heuer Connected incelemesi

tag-heuer-connected-02

SAFİR KRİSTAL EKRAN

1,5 inç tamamen yuvarlak yansımasız LTPS LCD ekran Android Wear’ın da avantajlarını kullanarak her zaman açık oluşuyla Apple Watch’u geride bırakıyor. Böylece tüm gün bileğinizde ekranı kapalı siyah bir gövde yerine her an marka kimliğini de ortaya çıkaran şık bir arayüz görüyorsunuz. Safir kristal çizilmez cama oldukça yakın konumlandırılan ve güzel görünen 360×360, 240ppi çözünürlüğündeki ekranın daha yüksek çözünürlükte olmasını beklerdik. Bu noktada TAG Heuer Connected, Apple Watch ve Huawei Watch’un gerisinde kalıyor.

tag-heuer-connected-03
GÖVDE VE SENSÖRLER
Yan yüzdeki “crown” Apple Watch’tan –hatta tüm mekanik saatlerden– alışık olduğumuz gibi dönmüyor. Sadece bastırabildiğiniz bu tuş ekranı açıp kapamaya ve ana ekrana dönmeye yarıyor. Android Wear’ın da bu kısıtlı kullanımda etkisi büyük ve bu şık tuşa çok daha fazla yetenek eklenebilirdi diye düşünüyoruz. Saatin arka yüzü de plastik. Açıkcası 1.500 dolar fiyat etiketine sahip bir cihazın arka yüzünün plastik olmasını biz pek kabullenemedik. Burada görmeyi bekleyeceğiniz kalp ritim sensörü maalesef bulunmuyor.

Eğer şık bir akıllı saat arıyorsanız bunu çok umursamayabilirsiniz ama sportif bir insansanız rakip saatlerde bulunan kalp ritim sensörünün eksikliğini hissedebilirsiniz.

IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olan TAG Heuer Connected’i su sıçramalarına karşı korumanıza gerek yok ama havuza girerken çıkarmanız gerekecek.

Tasarımla ilgili söylenebilecek en kötü şeyi en sona sakladık. TAG Heuer Connected’ın şarj aparatı tam bir felaket. Özellikle Apple Watch şarj aleti kullandıysanız veya deneme fırsatınız olduysa sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Her seferinde pinleri denk getirebilmek için saatin tersini düzünü ayarlamanız gerekiyor ve çağın ötesinde saati içine oturtmanız gereken bir yuva var. Her yönüyle kullanışsız bir tasarım. Tek iyi yanı şarj aparatının kablosunun takıp çıkartılabiliyor olması. Bu sayede istediğiniz herhangi bir micro USB kabloyu kullanabiliyorsunuz. Bilindiği üzere Apple Watch şarj aparatı üzerindeki kablo çıkamıyor ve minik aparatı tek taşımak varken bir de yanında kuyruk gibi gereksiz uzunluktaki kabloyu da taşıyorsunuz.