reklamı kapat

POPÜLER

TAG Heuer Connected incelemesi

Tag Heuer Connected

SAAT ARAYÜZLERİ

TAG Heuer Connected’e özel tasarlanmış saat arayüzleriyle ön plana çıkmaya çalışıyor. Saat dört farklı ön yüklü saat arayüzüyle geliyor. GMT, Chronograph ve geleneksel üç kollu saat arayüzü olmak üzere üçünün tasarımı TAG Heuer’e ait. Uzaktan bakıldığında mekanik TAG Heuer saatlerini andırması için tasarlanan bu arayüzler çok şık. TAG Heuer Connected’in tasarladığı saat arayüzlerinde kronometre, alarm gibi mikro uygulamalar da sunuluyor. Ön yüklü arayüzlere ek olarak Cristiano Ronaldo gibi TAG Heuer marka elçisi ünlülerle geliştirdiği akıllı saat arayüzleri bulunuyor. Bu arayüzler de yine TAG Heuer Connected’a özel olarak tasarlanmış.

tag-heuer-connected-anagorsel
ÖZEL UYGULAMALAR VE UYUMLULUK
Google Play şu an Android Wear uygulamalarıyla dolu fakat bunların hepsi maalesef çok kaliteli değil, üstelik hepsi de her saatle maalesef çalışmıyor. Apple Watch uygulamalarında olduğu gibi gibi büyük firmalar aklınıza geldiğinde bu alanda da Android Wear “ben de varım” diyor ama bazen kalite farkıyla bazen uyum sorunuyla karşımıza çıkabiliyor. Bazende şaşırtıcı derecede başarılı uygulamalarla karşılaşıyoruz. Uygulama sayısının fazla olması sayesinde eğer bir ihtiyacınız varsa bunu karşılayacak bir uygulamayı bulmanız mümkün. Android Wear takvim, Hangouts, Haritalar ve Google Fit uygulamalarıyla ön yüklü olarak geliyor. Bunlar tam da beklediğimiz gibi kusursuz olarak çalışıyor.

tag-heuer-connected-06
TAG Heuer Connected Android Wear işletim sistemiyle geldiğinden doğal olarak tüm Android’li akıllı telefonlarda da uyumlu fakat Android Wear’ın en son sürümüne sahip olduğundan iOS 8.2 ve üzeri versiyonlarla da çalışabiliyor. Yani bir iPhone sahibi olsanız da TAG Heuer Connected’a sahip olabilirsiniz. Fakat iPhone’unuz varsa Android’li akıllı telefonlarda olduğu kadar gelişmiş bir deneyime sahip olamıyorsunuz maalesef. Gelen tüm bildirimleri görüntüleyebiliyor fakat Apple Watch’ta olduğu gibi bunlara cevap vermeniz ya da herhangi bir etkileşimde bulunmanız TAG Heuer Connected ile maalesef mümkün değil.

tag-heuer-connected-detay-3
TAG Heuer Connected için özel bir Bundesliga uygulaması da bulunuyor. DFL (Deutsche Fußball Liga) tarafından geliştirilen Bundesliga uygulaması 2015/16 sezonu sonuna kadar yalnızca TAG Heuer Connected ile kullanılabilecek. Bundesliga maçlarının canlı skorlarını görüntüleyen uygulama TAG Heuer Connected için özel olarak optimize edilmiş ve saatim şık tasarımına uygun şekilde tasarlanmış. Uygulama içerisinde devre arası, oyuncu değişikliği, goller, hakem kararları ve oyuncuların gördüğü ceza kartları gibi detaylar canlı olarak ekrana geliyor.