reklamı kapat

POPÜLER

Chrome 64 beta

Tarayıcı deneyiminizi değiştirecek faydalı özelliklerle Chrome 64 beta çıktı [İndir]

Google’ın dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Chrome, bugün 64 sürüm kodlu beta sürümüyle indirmeye açıldı. Chrome 64 beta içerisinde gerçekten oldukça faydalı özellikler var.

Chrome 64 beta esas olarak Google’ın geçtiğimiz aylarda sözünü verdiği özellikleri ilk defa son kullanıcının karşısına çıkartıyor. Kararlı sürüm 63 varken daha çok dikkat çeken 64’ün de betasına başlayan şirket, kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi duruyor. Baktığımız zaman 64. sürüm ilk olarak kişilerin internet sitelerini susturmasına imkan tanıyor. Bu sayede kişiler girdikleri sitenin sesini kapatarak otomatik oynatılan video işkencesinin en azından sesinden kurtulabiliyor. Bu özelliğe erişim adres çubuğunun solunda yer alan bölümden sağlanırken, her site için tek tek yapılması gerekiyor. 64. sürüm aynı zamanda istenmeyen açılır penceler ile olan mücadeleyi de hiç olmadığı kadar güçlendiriyor. Ek olarak zararlı sitelere yönelik otomatik yönlendirmeler de artık tarayıcı tarafından engellenebiliyor. Bu sayede birçok tehlikeli durum daha oluşmadan ortadan kaldırılmış oluyor.

Chrome 64 beta

Chrome 64 beta oldukça güçlü özelliklere sahip

Windows 10’un HDR modu açıldığı zaman kişilerin HDR videoları izlemesine de destek veren beta, elbette bunun için HDR destekli donanımlara ihtiyaç duyuyor. Herşey sağladığı zaman web üzerinden görselliği yüksek video keyfi yaşanabiliyor. Yayınlanan 64. sürüm ise direkt olarak buradan elde edilebiliyor.