reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck çizgisinde hazırlanan ilginç akıllı telefon tasarımı

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck çizgisinde bir akıllı telefon nasıl görünürdü? Tasarımcı Jonas Daehnert bunun cevabını verdi.

Aşırı köşeli hatlara sahip tasarımıyla fütüristik yapıyı sonuna kadar zorlayan Tesla Cybertruck, pazara çok farklı bir yaklaşım getirdi. Ancak biliyorsunuz aracın tasarım çizgisi genel olarak beğenilmedi. Elon Musk ise bu tasarımı aracı çok sağlam yapmak adına tercih ettiklerini belirtti. İyi ya da kötü çok ses getiren model, başkalarına da örnek olmaya başladı. Bu konuda en çok dikkat çeken çalışmalardan birisine ise Jonas Daehnert imza attı. Cybertruck çizgisinde bir akıllı telefon tasarlayan tasarımcı, yine üst seviye kalitede bir işe imza atmış durumda. Özellikle arka kısmıyla aracı fazlasıyla andıran konsept akıllı telefon, Tesla’ya da örnek olabilecek seviyede. Bu arada Razer CEO’su da Cybertruck çizgisinde hazırlanan aşağıda görebileceğiniz bir konsepti paylaşmıştı. Bu tasarım çizgisi açıkçası dizüstü bilgisayar formunda akıllı telefondan daha güzel görünüyor.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck hakkında bilinemsi gerekenler şöyle

2021 sonu 2022 başında yollara çıkacak aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tasarımı çelik gövdesi nedeniyle böyle farklı denilen aracın 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. Şu an en çok 49.900 dolarlık versiyon talep görüyor.

İlgili Video