reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck test için bir kez daha kurşunlandı [Video]

Tasarımı tartışmalı elektrikli araç Tesla Cybertruck test için bir kez daha kurşunlandı. Bu sefer JerryRigEverything devrede.

Akıllı telefonlar için yaptığı testler ile ünlenen YouTube kanalı JerryRigEverythingbu sefer Tesla Cybertruck için bir dayanıklılık testi yayınladı. Araca farklı kalibrelerde silahlar kullanarak atış yapan kanal, garip modelin belirli bir seviyeye kadar kurşun geçirmeyen çelik gövde panellerine sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Hatta video kapsamında araca .50 kalibre bir “dev” silahla da atış yapıldı, aracın gövdesi elbette o silahın ya da kurşunun inanılmaz gücüne dayanamadı. Tesla Cybertruck bundan önce ise ciddi seviyede su ile kaplanmış bir yolda sürülmesiyle ses getirmişti. Cybertruck, birçok elektrikli otomobil modeli gibi acil durumlarda bir süre için rahatlıkla su üstüne kalabiliyor. Ancak Tesla daha fazlasını istiyordu ve bu konuda atılacak adımı şirket CEO’su Elon Musk geçtiğimiz aylarda şöyle açıklamıştı: Cybertruck’ın bir tekne gibi en az 100 metre suda ilerlemesini sağlayan bir mod paketi sunacağız. Bunun için kabin kapı contalarını daha iyileriyle değiştirmek büyük oranda yeterli olacak.” Bu modun ne zaman ya da kaça satılacağı henüz tam olarak bilinmiyor, Cybertruck için “yüzebilecek” detayı gerçekten çok uzun zamandır gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda en son hemen aşağıda izleyebileceğiniz video ile gündeme gelen araç, ortaya çıktığı kadarıyla bir “Wade” isimli özel bir mod taşıyor, bu mod aktif edildiği zaman ciddi seviyedeki su birikintilerinden sorunsuz olarak geçebiliyor. Bu mod açıldığı zaman süspansiyonları maksimum yüksekliğe getiren ve aynı zamanda yaklaşık 10 dakika kadar sürdüğü belirtilen bir batarya basınçlandırılması yapan araç, suda sürüşün oluşturabileceği sorunların hepsini üstlenmiyor, bu açıdan sürücülerin risk alması gerekiyor.

Tesla Cybertruck haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı