reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead 10. sezonda çözülen Ezekiel gizemi

The Walking Dead onuncu sezonun en fazla merak edilen konularından biri Ezekiel. Karakterin neden bu sezonda farklı davrandığını sonunda öğrendik.

Kral Ezekiel bir zamanlar The Walking Dead’in en gizemli karakterlerinden biriydi. Zamanla ekibin bir parçası haline geldi ve daha sık gördüğümüz bir karaktere dönüştü. Onuncu sezonda ise hikayesi farklı bir yönde ilerlemeye başladı. Son sezonun dördüncü bölümünde Ezekiel’in intihar etmeye çok yaklaştığını gördük. O bir uçurumun kıyısında ölme fikrini değerlendirirken Michonne tarafından kurtarıldı. Ardından geçen hafta seyrettiğimiz bölümde onu ölüm fikrine sürükleyen gerçeğin ne olduğunu öğrendik.

The Walking Dead izleyicilerini şaşırtan Ezekiel gerçeği

What It Always Is isimli bölümde Ezekiel gerçekleri Siddiq karakterine anlattı. Bu sayede tiroid kanseri olduğunu öğrendik. Hatta bu hastalığa genetik yatkınlığı olduğunu, babası ve babaannesinin de aynı hastalıkla mücadele ettiğini anladık. Elbette zombi kıyametinden önce kansere yakalanan ailesi tedavi olma fırsatına sahipti. Böylece her ikisi de kanseri yenip hayatta kalmayı başarmıştı. Fakat Ezekiel o kadar şanslı değil. The Walking Dead dünyasında zombi kıyameti devam ederken kanser tedavisi olabileceği bir merkez bulması imkansızın ötesinde. Bu sebeple kanserin zaman içinde yayılacağı ve Ezekiel’i öldüreceğini tahmin etmek zor değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hastalığını öğrenen Ezekiel’in psikolojik sıkıntılar yaşadığı ve ölüm fikriyle cebelleştiğini tahmin ediyoruz. Bu da onun sezon boyunca neden alıştığımızdan çok farklı davrandığını gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

TWD 10. sezon 6. bölüm tanıtımı